strach przed dziewczynami

Krok 6: Wyeliminuj porażki ucząc się na błędach


Czym jest porażka?

Czym tak naprawdę jest odnieść porażkę, przegrać?

Opowiem Ci ciekawą historię o porażkach. Czy wiesz, że wynalazca żarówki, Tomas Edison, zanim znalazł odpowiednie materiały do jej stworzenia, ponad tysiąc razy próbował z zupełnie nietrafionymi. Za każdym razem musiał mozolnie powtarzać eksperyment od nowa. Próbował ze wszystkim, nawet papierem czy drewnem, aby żarówka zadziałała.

Można powiedzieć, że ponad tysiąc razy doznał porażki, zanim udało mu się opracować żarówkę, jednak sam wynalazca podchodził do tego zupełnie inaczej.

Zapytany kiedyś, skąd wziął w sobie tyle silnej woli, aby tak długo eksperymentować mimo porażek, powiedział:
„Nie traktowałem moich prób jako porażki. Po prostu znalazłem ponad tysiąc różnych sposobów na niedziałającą żarówkę”.

A jak Ty traktujesz porażki?

Czy traktujesz je jako normalną część życia, która przybliża nas do celu (tak samo, jak Edison), czy może traktujesz je jako coś złego, czego należy za wszelką cenę unikać?

W większości, ludzie starają się za wszelką cenę unikać porażek. Nie ma się co dziwić. Nikt nie chce wyjść na przegranego i nikt nie chce narazić się na krytykę otoczenia, które będzie widziało, że przegraliśmy.
Ale zastanów się przez chwilę.

Przecież porażka jest niezbędną częścią doświadczenia. Nie da się nauczyć alfabetu bez mylenia literek. Nie da się nauczyć czytać bez mylenia słów i przekręcania wyrazów. Ale to nie wszystko.

Samo traktowanie porażki jako doświadczenia, to jeszcze za mało.
Widzisz, gdyby Edison miał podejście lekkoducha, który testuje różne sposoby na stworzenie żarówki, ale nie zapisuje ich i nie analizuje, kto wie, czy udałoby mu się wynaleźć ten przełomowy wynalazek.

Jasne, że zawsze byłaby szansa na to, że mu się uda, ale o ile szybciej i skuteczniej musiał działać analizując swoje porażki i wyciągając z nich wnioski na przyszłość.

Jeszcze jedna ważna sprawa odnośnie porażek. My, ludzie, mamy skłonność do doszukiwania się i nadawania wszystkiemu znaczenia. Ponosimy porażkę i nie patrzymy na nią obiektywnie, ale przypisujemy tę porażkę do swoich cech: „Jestem przegranym, nic mi się nie uda” – takie myśli zaczynają kręcić się w naszej głowie. Odnosimy porażki (nad którymi często nie mamy kontroli) do samych siebie. Wtedy dołujemy się myśląc, że jesteśmy zbyt głupi/brzydcy itd.

Co najlepiej zrobić, aby ograniczyć porażki?
Przede wszystkim zatrzymaj się i przestań robić to, co do tej pory nie przynosiło Ci rezultatów. Zastanów się nad tym, co się stało i wyciągnij z tego wnioski.

Teraz porównaj sobie lekcję, którą wyciągnąłeś z odniesionej porażki do ceny, którą za nią poniosłeś. Pomyśl nad nią. I jak, prawda, że mimo wszystko lepiej na tym wyszedłeś?

_____________________________

Jeśli chcesz wiedzieć jak być bardziej pewnym siebie i dzięki temu zdobyć kobietę to koniecznie przeczytaj mój poradnik:

Potężna Pewność Siebie Alfa
(kliknij na obrazek lub link)

_____________________________

Krok 7: Przestań przepraszać

Pamiętam, jak napisał do mnie jeden z czytelników w odpowiedzi na maila, w którym wysłałem porady jak być prawdziwym dżentelmenem.

Oburzony, zaczął mi przytaczać historię, w której dziewczyna ze złością na niego nakrzyczała:

„Przestań być takim cholernym dżentelmenem”

Twierdził, że nie powinno się być miłym wobec kobiet, ponieważ wezmą to za oznakę słabości, a kobiety nie chcą słabych mężczyzn. On kojarzył bycie dżentelmenem z postawą osoby służalczej, która robi wszystko na zawołanie i nigdy nie powie NIE. Trudno bardziej się mylić.

Widzisz, bycie miłym i kulturalnym nie oznacza, że masz pozwalać wchodzić sobie na głowę, dawać się wykorzystywać i być ofiarą.

Wielu facetów chce tak bardzo się przypodobać kobiecie, że gotowi są dosłownie stanąć dla niej na głowie. Będą całować na palcach, chuchać dmuchać, podlizywać się, byleby zwróciła na niego uwagę.
Zaczynają się czuć źle, kiedy zechcą czegoś, albo będą mieli inny pogląd na dany temat. Z czasem taka osoba zmieni się w zaszczutą myszkę, która myśli, że musi przepraszać za to, że istnieje.

Pół biedy, kiedy trafisz jeszcze na kogoś miłego, kto tego nie wykorzysta. Ale jeśli trafisz na kobietę pijawkę albo tzw. emocjonalnego wampira. wtedy zostaniesz dosłownie wyssany z życia i w efekcie ona Cię zostawi.

Jasne, nie zawsze jest tak, że nie powinieneś przepraszać. Jasne, że jest wiele sytuacji, w których powinieneś przyznać się do błędu. Ta zasada jest jedną z tych, od których jest wiele wyjątków i powinno się ją traktować bardziej jako ogólną wskazówkę niż super restrykcyjnie się jej trzymać i przestrzegać.

Z czasem przestaniesz pozwalać ludziom wchodzić sobie na głowę. Twoja samoocena wzrośnie i poczucie własnej wartości się umocni, bo przestaniesz traktować siebie jako kogoś gorszego. Nie będziesz też wiecznie szukał akceptacji u innych. Zaakceptujesz również fakt, że inni ludzie mogą mieć o tobie jakieś zdanie i ono niekoniecznie musi wpływać na twoje samopoczucie i samoocenę. Ich racje, zdanie, poglądy nie muszą Cie ranić i nie musisz koniecznie ich brać do siebie.

Jak tylko to zrozumiesz, Twoje życie automatycznie nabierze zupełnie nowego koloru. Z czasem, kiedy pokażesz ludziom, jaki naprawdę jesteś i że potrafisz przepraszać, ale tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę niezbędne, zyskasz tym samym szacunek.Raporty

“Jak Uniknąć Odrzucenia, Jeśli Nie Wiesz O Czym Rozmawiać Z Dziewczyną?”

Wystarczy wpisać swój adres email oraz imię, a już niedługo dostaniesz trzy raporty, z których dowiesz się.

– Jak zapobiec odrzuceniu przez dziewczynę? Jakich błędów nie popełnić, aby się nie ośmieszyć przed dziewczyną?

– Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą Nigdy więcej “krępującej ciszy” podczas rozmowy.

– Jak stać się bardziej interesującym, zabawnym i atrakcyjnym mężczyzną? Poznaj sposoby, które sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy dla dziewczyn

– Jak używać mowy ciała, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie kobiet?

“Wypełnij poniższy formularz”

wstawiając swoje imię i mail. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do wszystkich darmowych raportów i kursów.

Zgadzam się z Polityką Prywatności