strach przed kobietami

Druga cześć i dokończenie poradnika.

Krok 3: Weź odpowiedzialność za siebie

Pamiętam, jak w jednym z wywiadów z palaczami jedna z przepytywanych osób powiedziała: „Gdyby wszyscy moi koledzy nie palili, też bym nie palił, a tak oni wciągnęli mnie w ten nałóg i pale już od 15 lat”.

Jak sądzisz, czy ma rację? Czy presja otoczenia może wpłynąć na Ciebie tak bardzo, że zaczniesz palić lub robić jeszcze inne głupsze rzeczy? Oczywiście, że tak, ale czyja tak naprawdę będzie to wina? Kolegów, a może rodziców, bo za mało Cię pilnowali?

Czyją winą jest to, że np. masz teraz słabą pracę? Nauczyciela, który Cię usadził w drugiej klasie z matmy? A może tego, że miałeś pod górkę do szkoły?

Odpowiedzialność za siebie to cecha prawdziwego mężczyzny. Jeśli bierzesz odpowiedzialność za swoje życie, to zaczynasz rozumieć, że na Tobie ono spoczywa i w głównej mierze Ty jesteś za nie odpowiedzialny. Chcesz zarabiać dużo pieniędzy, więc twoim zadaniem jest uczenie się, otwarcie własnego biznesu itd.

Stare dobre przysłowie mówi:

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”

Podam Ci dobry przykład. Wielu ludzi nienawidzi polityków. Nie mogą ich znieść i wpadają w szał, kiedy tylko widzą ich „zakłamane mordy” (na pewno też znasz takie osoby). Jednocześnie, te same osoby jeszcze bardziej podkręcają się oglądając codziennie wiadomości i słuchając o tych wszystkich aferach.

Potem zdenerwowani mówią: Jak mnie wku…a ta polityka. Tych wszystkich złodziei był pogonił w cholerę. Dodatkowo syczą i duszą się przy tym z gniewu. Zastanawia mnie wtedy to, czemu Ci ludzie nie wezmą odpowiedzialności za swoje emocje i zdrowie i po prostu nie przestaną oglądać polityki.

Jeśli chcesz być z dziewczyną, która Ci się podoba, to musisz wziąć za to odpowiedzialność. Nie możesz tego zostawić koledze, obwiniać mamy albo liczyć na łut szczęścia i to, że ona (niczym w bajce) zakocha się w Tobie.

Musisz wziąć za to odpowiedzialność, a to oznacza, że decydujesz się robić rzeczy, na które nie zawsze masz ochotę. To oznacza, że musisz np. zacząć dbać o siebie, golić się regularnie, porzucić negatywne nawyki itd.

Widzisz, chodzi tutaj o to, abyś zmienił postrzeganie siebie, z osoby, na którą działają różne siły (wpływają inni ludzie), na osobę, która sama wpływa na to, co się dzieje i jakie są tego rezultaty.

Chodzi o to, abyś zrozumiał, że za swoje wyniki nie możesz winić nikogo innego, jak tylko siebie. Inaczej będziesz miał mentalność jednego z tych żurków siedzących pod sklepem i narzekających na to, że za komuny było lepiej, a Balcerowicz musi odejść.

Od teraz, za każdym razem, kiedy złapiesz się na obciążaniu odpowiedzialnością za swoje rezultaty innych, przestań i powiedz: Przejmuję teraz odpowiedzialność.
Pamiętaj o tym szczególnie w sytuacjach, gdy łatwo przychodzi Ci obwinianie kogoś innego.

krok 4: Bądź elastyczny

Ten podpunkt wiąże się ściśle z poprzednimi.

Jeśli chcesz zdobyć dziewczynę, na której Ci zależy, to jak sądzisz, w jaki sposób szybciej osiągniesz rezultaty?

Próbując ją zmienić i dostosowując do swojego „widzi mi się”?
Czy może zmieniając siebie i rozwijając się w taki sposób, aby spełnić jej oczekiwania?

Jeśli coś nie idzie po Twojej myśli, przykładowo, współpracownicy działają w inny niż Ci się to podoba sposób, to co robisz? Naturalne jest, że chcesz, aby oni dostosowali się do Ciebie, bo twoje zdanie jest lepsze.

_____________________________

Jeśli chcesz wiedzieć jak być bardziej pewnym siebie i dzięki temu zdobyć kobietę to koniecznie przeczytaj mój poradnik:

Potężna Pewność Siebie Alfa
(kliknij na obrazek lub link)

_____________________________

Krok 5: Unikaj negatywów i bądź pozytywny

Jakoś tak to jest w naszym kraju, że bardzo lubimy narzekać. Niezależenie, jak się komu wiedzie, czy jest kobietą, czy facetem, ludzie w Polsce narzekają na wszystko. A to politycy są źli, a to pada śnieg w zimie, a to wszyscy wokoło są głupi a tylko my nie itd.

Oczywiście, narzekanie w dłuższym rezultacie daje jedynie bardziej nędzne życie i sprawia, że, zamiast być odpowiedzialnymi za siebie, ludzie zwalają winę za swoje porażki na innych, ale to już inna sprawa.

To, co chce Ci przekazać, to sposób i podejście do życia. Mam dobrego kumpla, który nazywa się powiedzmy Marek. Jest świetnym gościem, można z nim pogadać, poprzeklinać, napić się, ale i poruszyć poważne tematy. Jest jeden problem: nieustanie narzeka i stęka. Ciągle coś jest dla niego problemem.

Czasami facet jest tak sfrustrowany tym swoim narzekaniem i znajdowaniem w życiu negatywów, że aż przenosi to na innych. Pamiętam taką sytuację, kiedy spotkaliśmy się na piwku i pierwsze, od czego zaczął, to narzekanie i wyzywanie kogoś, kto go wkurzył w pracy.

Nie wiem, co mi się wtedy stało, ale ilość tej negatywności mnie przytłoczyła i aż odechciało mi się pić to piwko. Wróciłem do domu dosłownie przygnębiony i z brakiem jakiejkolwiek ochoty spotykania się z moim dobrym kumplem, bo tak miałem już dość jego negatywnego nastawienia.

Ale po co Ci w ogóle o tym mówię?
Przede wszystkim po to, abyś zrozumiał, jak bardzo negatywne nastawienie wpływa na ludzi.

Tak naprawdę, za każdym razem, kiedy narzekasz albo skarżysz się na coś, wyrządzasz sobie krzywdę. Wiem, że czasami fajnie jest ponarzekać, ale narzekanie może być trochę jak narkotyk, który pozwala poczuć się przez chwilę lepiej. Wielu ludzi lubi robić z siebie ofiary i narzekać na wszystko, bo dzięki temu czują się lepiej, czują się usprawiedliwieni przez chwilę, że to, co się wokół nich dzieje, nie jest ich winą i nic nie mogli na to poradzić.

Prawda jest jednak zupełnie inna.

Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i to Ty jesteś odpowiedzialny za jego rezultaty. Jeśli nie masz dziewczyny, to nie dlatego, że kobiety są głupie i lecą tylko na forsę, ale dlatego, że to Ty nie potrafiłeś żadnej na tyle zainteresować swoją osobą.

Tutaj jest ta różnica w pojmowaniu rzeczywistości. Ktoś, kto jest odpowiedzialny za siebie uważa, że może na wiele spraw wpłynąć. Osoba nieodpowiedzialna, która wiecznie narzeka, uważa, że przytrafiają się jej różne zdarzenia i ona nie ma na nie żadnego wpływu. Jasne że na wszystko nie da się wywrzeć wpływu, ale, tak naprawdę, wiele spraw zależy tylko od Ciebie i wystarczy po prostu zdać sobie z tego sprawę i przyznać to przed sobą, zamiast nieustannie narzekać.

Zauważ tutaj kolejną bardzo ważną rzecz. Wiele osób wręcz oczekuje, że coś im nie wyjdzie. Z góry skazują się na porażkę. Mają tak mało wiary we własne siły, że nawet nie chcą spróbować albo się wysilić, skoro i tak coś nie wyjdzie.

I tutaj warto wspomnieć o kolejnej bardzo ważnej sprawie.

Czego oczekujesz od życia?

Czy boisz się swojego życia i drżysz ze strachu co ono Ci przyniesie?

Czy może raczej traktujesz życie jak wyzwanie i jego elementy, nawet te smutne i przygnębiające, są dla Ciebie jak część układanki albo kolejne poziomy „zaawansowania w życiu”? Zastanów się nad tym dokładnie.

Jeden kumpel opowiadał mi, że kiedy zakładał firmę i gdy po mniej więcej pół roku napotkał duże przeciwności, bardzo często się załamywał. Zaczął tracić wiarę w siebie i powodzenie całego projektu.

Aż któregoś dnia przeczytał o bardzo ciekawej koncepcji.

Pewien biznesmen i spec od samorozwoju uczył o tzw. Pozytywnym oczekiwaniu. Chodziło tutaj mniej więcej o oczekiwanie pozytywnych rezultatów, ale też o coś jeszcze, a mianowicie o patrzenie na to, co się nam przydarza w biznesie i w życiu jak na szansę, a nie jak na problem czy „pech” bądź nieszczęście.

Mało tego. Zachęcał ludzi, aby w momencie, kiedy pojawi się problem, myśleli sobie, jak w przyszłości, kiedy już się go rozwiążą, będą się z niego śmiali opowiadając o tym znajomym. Dzięki temu problem z miejsca stawał się mniej poważny i jego postrzeganie zmieniało się: stawał się szansą i możliwością, a nie czymś negatywnym.

A jak jest z Tobą? Czy to, że np. dziewczyna Cię zdradziła sprawia, że się całkiem załamiesz? Jak na to patrzysz, czy widzisz w tym coś dobrego, czy tylko coś złego?

Czy patrzysz na to jak na szansę i wybawienie, bo mógłbyś jeszcze bardziej zaangażować się w związek z osobą, która jest fałszywa (oczywiście, nadal jest Ci żal tego wszystkiego, co tracisz)? Czy może traktujesz to jako policzek w twarz i masz teraz niskie mniemanie o sobie jako o osobie, która jest bezwartościowa, bo zdradził Cię ktoś bliski?

Widzisz, jak różne mogą być podejścia i jak diametralnie zmieniają sposób patrzenia i odbierania rzeczywistości.

Jest to bardzo ważne (nie tylko w kontaktach z kobietą) – daje Ci większą pewność siebie i zaradność, co jest ważne dla niej, lecz także niezwykle przydatne ogólnie w życiu. Mając negatywny stosunek do spraw, będzie Ci trudniej. Mając odpowiedzialny stosunek do życia, będzie Ci po prostu dużo łatwiej.

I być może masz rację. Być może twoje zdanie w tym przypadku będzie lepsze, ale jak sądzisz, jaka będzie reakcja innych, kiedy będziesz chciał ich zmieniać?

Co będzie skuteczniejsze – dostosowanie się i elastyczne zachowanie, czy może forsowanie swojego zdania?

Nie mówię tutaj oczywiście o graniu pod publikę (podlizywaniu się i robieniu wszystkiego, co chcą inni), manipulowaniu czy oszukiwaniu drugiej strony. Chodzi mi o swoistą przemianę, rozwój osobisty.

Nie namawiam Cię też do tego, abyś zmieniał swoje zdanie w najważniejszych kwestiach. Elastyczność, o której mówię, jest zarezerwowana dla niektórych dziedzin życia, zaś innych zupełnie nie dotyczy.

Tak naprawdę, bardzo trudno jest zmienić drugą osobę. Jasne, że jest to możliwe, ale wymaga to czasu, zaangażowania, i, co najważniejsze, druga osoba musi tego chcieć. Na początku znajomości jest to bardzo mało możliwe, więc na Tobie spoczywa odpowiedzialność, abyś dostosował się i poczynił odpowiednie kroki.Raporty

“Jak Uniknąć Odrzucenia, Jeśli Nie Wiesz O Czym Rozmawiać Z Dziewczyną?”

Wystarczy wpisać swój adres email oraz imię, a już niedługo dostaniesz trzy raporty, z których dowiesz się.

– Jak zapobiec odrzuceniu przez dziewczynę? Jakich błędów nie popełnić, aby się nie ośmieszyć przed dziewczyną?

– Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą Nigdy więcej “krępującej ciszy” podczas rozmowy.

– Jak stać się bardziej interesującym, zabawnym i atrakcyjnym mężczyzną? Poznaj sposoby, które sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy dla dziewczyn

– Jak używać mowy ciała, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie kobiet?

“Wypełnij poniższy formularz”

wstawiając swoje imię i mail. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do wszystkich darmowych raportów i kursów.

Zgadzam się z Polityką Prywatności