walentynkiFot. Shutterstock

Jak co roku w połowie lutego, zaczyna się robić głośno o walentynkach. W supermarketach pojawiają się czekoladki w kształcie serc i różne inne walentynkowe badziewie. Pewnie jak i większość mężczyzn nie lubisz święta zakochanych. Ta cała otoczka „miłości”, „zakochania”, słodkich słówek itd. może przyprawia o wymioty, szczególnie jeśli nie ma się wymarzonej dziewczyny.

Ale to, że nie masz dziewczyny, wcale nie oznacza, że nie możesz jej zdobyć. Kto wie, może trafisz na taką, która też nie będzie lubić walentynek (albo chociaż będzie udawała). KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć, jak być bardziej pewnym siebie.

Dlatego dzisiaj kilka dni przed walentynkami, daję Ci kilka prostych rad, co zrobić, żeby być bardziej atrakcyjnym dla kobiet. W tytule napisałem, że rady są dobre przed walentynkami, ale prawda jest taka, że są to pomysły uniwersalne, która zawsze działają.

1. Zacznij ćwiczyć (a najlepiej podnosić ciężary)

Dla większości kobiet wygląd fizyczny nie jest najważniejsza cechą u mężczyzny. O wiele bardziej liczy się inteligencja, poczucie humoru, pewność siebie inaczej mówiąc osobowość faceta. Wcale to jednak nie oznacza, że wiecznie nieogolony grubas, jest równie atrakcyjny co wysportowany, zadbany facet.

Postaw się w roli dziewczyny. Skoro non stop podchodzą do niej tacy sami faceci z brzuchem albo nawet niektórzy z cyckami, to jak zareaguje na takiego który jest w formie?

No właśnie.

Bycie w formie jeszcze nigdy nie nikomu nie przeszkodziło w zdobyciu wymarzonej dziewczyny, a na pewno pomogło. Nie mówię, że masz mieć kaloryfer na brzuchu i duże bicepsy. Grunt to się nie zapuścić i nie zrobić z siebie kolejnego posiadacza piwnego brzuszka.

Sekret ćwiczeń fizycznych o którym mało kto Ci powie

Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód, dlaczego warto ćwiczyć. Nic tak nie podnosi samooceny i pewności siebie jak sport/ćwiczenie. Wysiłek fizyczny, zwiększenie siły, wytrzymałości buduje męską pewność siebie.

Jasne, że do walentynek nie staniesz się greckim posągiem. Na pewno jednak już pierwsza wizyta na siłowni czy zrobienie kilkudziesięciu pompek w domowym zaciszu, znacznie zmieni Twoje samopoczucie i energię. Zobaczysz, że kobiet zaraz to odczują.

2. Zadbaj o pierwsze wrażenie

Zacznijmy od faktów: Kobiety bardzo ufają swojej intuicji. Jak sądzisz co kobieta pomyśli o facecie z brudnymi butami, w wygniecionej i starej koszulce, dodatkowo jeszcze z trzydniowym zarostem. Wiem, że nie powinno się oceniać ludzi po wyglądzie, ale prawda jest taka, że wszyscy właśnie tak robimy. Oceniamy się po wyglądzie, ciuchach, sposobie mówienia i zachowania.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeśli zadbasz o swój ubiór, zaczniesz nosić czyste, schludne rzeczy w odpowiednim rozmiarze, to na pewno Ci to nie zaszkodzi w relacjach z kobietami.

One same bardzo dbają o swój wygląd i są bardzo spostrzegawcze. Dostrzegą plamkę na Twoich spodniach, mimo że wydawała Ci się bardzo mała. Skoro facet nie dba o swój ubiór to jaką kobieta ma pewność, że zadba o nią? Tak myślą kobiety.

Popracuj nie tylko nad tym co nosisz, ale też jak się prezentujesz. Jeśli dalej nic nie przychodzi Ci do głowy, to poproś jakiegoś kumpla o radę. Na pewno znasz kogoś, kto dobrze się ubiera. Jestem pewien, że Ci pomoże. Możesz nawet poprosić o pomoc koleżankę albo siostrę. Nie ma nic wstydliwego w tym, żeby ktoś kto lepiej zna się na „modzie” doradził Ci trochę.

3. Zacznij mówić jak mężczyzna

Jeśli czytasz już jakiś czas tego bloga, to wiesz, że sygnały niewerbalne to jakieś 80% tego ludzie się ze sobą komunikują. To w jaki sposób mówisz, często jest dużo ważniejsze od tego, co mówisz. Tak więc cały Twój wysiłek uczenia się tekstów na podryw, trików, otwieraczy może pójść na marne jeśli mówisz jak frajer.

Jeśli gadasz za szybko, niewyraźnie, to sprawiasz wrażenie osoby niepewnej siebie. Taki sposób mówienia kojarzy się z ludźmi, którzy boją się innych albo nie mają odwagi powiedzieć swojego zdania. Naturalnie jest to nieatrakcyjne dla kobiet. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć, jak być bardziej pewnym siebie.

Jak mówi pewny siebie mężczyzna?

Przede wszystkim powinieneś mówić, wyraźnie i w miarę powoli. Nie spiesz się, bo nikt Cię nie goni. Mówiąc za szybko dajesz ludziom do zrozumienia, że boisz się, że przestaną Cię słuchać. Jeśli będziesz mówił wolniej i wyraźniej, to nie będziesz musiał przejmować się głośnością. No chyba, że ludzie często proszą Cię o powtórzenie tego, co mówisz. To znaczy, że mówisz za cicho.

4. Zacznij zachowywać się jak James Bond

Ta rada łączy się ściśle z poprzednią. Możesz wyglądać jak Banderas, mieś super dowcip, ale jeśli Twoja mowa ciała krzyczy do kobiety: jestem łajzą, to właśnie tak Cię odbierze.

Mowa ciała, czyli to w jaki sposób się poruszasz, zachowujesz a więc i siedzisz, chodzisz jest wypadkową tego jaki jesteś wewnątrz. Jeśli spuszczasz wzrok, chodzisz przygarbiony z pochylonymi ramionami, to przez kobietę będziesz kojarzony jak frajer.

Natomiast jeśli często się uśmiechasz, jeśli patrzysz ludziom w oczy, chodzisz wyprostowany, to dajesz innym jasny komunikat:

“Jestem pozytywnym, pewnym siebie facetem, warto się mną zainteresować, bo mam w sobie potencjał na partnera.”

Zachęcam Cię do zrobienia małego eksperymentu.

Przejdź się ulicą wyobrażając sobie, że jesteś jak James Bond. Pewny siebie, wyprostowany, patrzący ludziom w oczy i uśmiechający się do kobiet. Ramiona trochę do tyłu, a miednica do przodu, żeby tyłek Ci nie odstawał. Wypchnij klatę, rozluźnij ramiona. Ręce z kieszeni opadają wzdłuż tułowia.

Obserwuj reakcję innych ludzi, a w szczególności kobiet.

A teraz idź jak frajer. Pochylony, patrzący pod nogi. Jeśli tylko nawiążesz kontakt wzrokowy z dziewczyną, przerywaj go jakbyś się jej bał.

Obserwuj reakcję innych ludzi, a szczególności kobiet.
Gwarantuję Ci, że efekty eksperymentu będą zadziwiające.

_____________________________

Jeśli chcesz wiedzieć jak być bardziej pewnym siebie i dzięki temu zdobyć kobietę to koniecznie przeczytaj mój poradnik:

Potężna Pewność Siebie Alfa
(kliknij na obrazek lub link)

_____________________________

5. Zacznij robić karierę

Nie nie musisz zarabiać milionów, ani jeździć BMW, żeby zdobyć wymarzoną dziewczynę. Prawda jest jednaka taka, że dobra praca/płaca, to niejako świadectwo cech, które pociągają kobiety. Żeby być inżynierem/architektem potrzebna jest inteligencja i wytrwałość, a więc cechy które kobiet uwielbiają w mężczyznach.

Żeby prowadzić własną firmę potrzebna jest pewność siebie i zawzięcie, żeby nie rezygnować po porażkach, a wiec kolejne cechy interesujące kobietę. Poza tym, facet który odniósł sukces i któremu ten sukces nie uderzył do głowy, ma w sobie zupełnie inną energię i nastawienie do świata, niż byle łajza, która wiecznie narzeka na szefa i polityków. Kobiety to wyczuwają i chcą być z takimi facetami.

Nie mówię, że musisz być nie wiadomo kim. Grunt to to, żeby nie zatrzymywać się w miejscu i nie spoczywać na laurach. Dla kobiety ogromnie liczy się Twój potencjał. To, że teraz jesteś tylko szeregowym pracownikiem, wcale nie musi mieć znaczenia, jeśli wciąż się uczysz i doskonalisz i masz plan na przyszłość.
Pamiętaj liczy się Twój potencjał.

6 Wyjdź ze swojej skorupki

Jak Ci się żyje? Dobrze, źle, bardzo źle czy jako-tako. Jesteś szczęśliwym człowiekiem czy raczej smutnym? A może po prostu żyjesz z dnia na dzień, trochę jak drzew, które z czasem robi się coraz większe, ale w gruncie rzeczy nic się w nim nie zmienia?

Czas się obudzić i wyjść z letargu. Jeśli naprawdę chcesz zdobyć wymarzoną dziewczynę, to musisz zmienić swoje dotychczasowe życie. Każdy z nas żyje według pewnego schematu. Wstajesz, jesz, idziesz do pracy/szkoły, jesz idziesz spać. Oczywiście jest to przeplatane dodatkowymi czynnościami (np. spotkania z kumplami, oglądanie meczu), ale w gruncie rzeczy nasze życie jest dość schematyczne, żeby nie powiedzieć nudne.

Jak to wpływa na relacje z kobietami?

Jeśli do tej pory nie wychodziło Ci z dziewczynami, to czas zmienić cos w swoim życiu. Musisz wyjść poza schemat swojego życia. Musisz zrobić coś innego, co sprawi, że opuścisz swoją ciepłą skorupkę, w której być może jest Ci wygodnie, ale w której nie jesteś szczęśliwy.

Nie będziesz bardziej pewny siebie tylko dlatego, że przeczytasz kilka artykułów na tym blogu. Nie będziesz potrafił rozmawiać z dziewczyną tylko dlatego, że nauczysz się kilku tekstów na podryw. Musisz rzeczywiście wdrożyć w życie te rady, a to oznacza, że będziesz musiał uwaga… spotkać się z kobietą, pogadać z nią i narazić się na odrzucenie.

Tak właśnie będzie!

Nie zmienisz się w interesującego faceta, jeśli nie wyjdziesz ze swojej dotychczasowej strefy komfortu i nie zaczniesz np. rozmawiać z obcymi dziewczynami. Nie od razu musisz każdą próbować podrywać, nie o to mi tutaj chodzi. Chodzi mi o to, żebyś zaczął przełamywać swój strach, nieśmiałość poprzez kontakt z ludźmi.

Wystarczy, że chociaż raz dziennie będziesz robił coś, co sprawi Ci dyskomfort. Przykładowo możesz podejść do ładnej dziewczyny i zapytać się, gdzie kupiła buty albo powiedzieć komplement kasjerce w sklepie. Wiem, że to brzmi bez sensu, ale gwarantuję Ci, że takie proste ćwiczenia, zupełnie Cię zmienią.

Przekonasz się na własnej skórze, że wcale nie trzeba się bać odrzucenia. Nabierzesz większej pewności siebie i łatwiej będzie Ci rozmaić z kobietami. Zrób taki eksperyment (np. zagaduj kasjerki) a przekonasz się ile pewności siebie Ci to daje.

7. Otwórz się na innych

To jak postrzegają Cię inni ludzie (nie tylko kobiety) w dużej mierze determinuje, jak jesteś odbierany przez płeć piękną. Dużo łatwiej znajdzie dziewczynę facet, który jest duszą towarzystwa, niż taki, który wiecznie podpiera ściany, na imprezach gada tylko z kolegami.

Pamiętaj, że jedną z najbardziej atrakcyjnych cech mężczyzny jest jego status społeczny. To jak wielu i jakich ma przyjaciół i w jaki sposób go traktują, mówi bardzo dużo kobiecie.

Wiem, wiem. Nie zawsze jest możliwe, żeby mieć wielu przyjaciół. Być może jesteś w obcym mieście albo ludzie, z którymi się zadajesz nie wybudzają Twojej sympatii.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz się trochę wysilić i poznać kilka osób. Wiem, że nie jest to proste, ale czasami wystarczy proste: „Cześć, chodzę sobie tak dzisiaj po klubie i poznaję nowych ludzi. Jestem Heniek”. Oprócz tego, że poznasz kogoś nowego, to jeszcze wyrobisz w sobie bezcenną umiejętność jaką jest ciekawa rozmowa z obcymi. Zobaczysz jak bardzo Ci się to przyda w kontaktach z kobietami. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć, jak być bardziej pewnym siebie.

Kilka słów o koleżankach

Każda kobieta będzie Cię oceniać po tym, z jakimi przedstawicielkami płci pięknej się zadawałeś lub zadajesz. Innymi słowy dużo łatwiej będzie Ci zdobyć dziewczynę, jeśli będzie wiedziała, że masz wiele ładnych/fajnych koleżanek.

Kobiety w ocenie faceta bardzo kierują się zdaniem innych kobiet. Jeśli ona widzi, że wokół Ciebie jest dużo dziewczyn (wystarczą, że to tylko koleżanki) to automatycznie wyciąga wniosek, że musi w Tobie być coś interesującego. Inaczej inne dziewczyny nie traciły by na Ciebie czasu.