paradoksParadoks (gr. parádoksos – nieoczekiwany, nieprawdopodobny)
twierdzenie logiczne prowadzące do zaskakujących lub sprzecznych wniosków. Sprzeczność ta może być wynikiem błędów w sformułowaniu twierdzenia, przyjęcia błędnych założeń a może też być sprzecznością pozorną, sprzecznością z tzw. zdrowym rozsądkiem, np. paradoks hydrostatyczny, czy paradoks bliźniąt.

Słyszałeś kiedyś o tym, że jak dziewczyna mówi NIE, to tak naprawdę znaczy TAK? Na pewno słyszałeś.

Nie ma to sensu prawda? A jednak w wielu przypadkach te stwierdzenie jest paradoksalnie prawdziwe. Niestety jeśli chodzi o relacje damsko-męskie istnieją dziesiątki takich paradoksów. Rzeczy niezrozumiałych na zwykły chłopski rozum.

Dlatego też postanowiłem, że dzisiaj zajmę się paradoksami podrywania i relacji i damsko-męskich, i postaram się wytłumaczyć przynajmniej te najważniejsze.

1. Im bardziej czegoś się boisz, tym bardziej powinieneś tego spróbować

Boisz się podejść do dziewczyny, która Ci się podoba – zrób to. Boisz się, że po pierwszych kilku słowach zapadnie niezręczna cisza – zacznij rozmowę. Boisz się poprosić szefa o podwyżkę albo awans – do dzieła. Właśnie na tym polega przełamywanie swoich ograniczeń i budowanie pewność siebie. Na tym polega odważne życie. Jeśli wiecznie będziesz się bał i za wszelką cenę chciał uniknąć porażki, to nigdy do niczego nie osiągniesz, a to właśnie będzie największą porażką. Prawdziwi mężczyźni boją się, ale działają pomimo strachu.

Oczywiście nie mówię tutaj o robieniu jakichś karkołomnych, niebezpiecznych rzeczy. Nie masz podejść do grupy kibiców Legii i zacząć krzyczeć, że Legia to „cioty” itd.

Wniosek: Przełamywanie strachu i robienie czegoś co się boisz, to jeden z najlepszych sposobów, żeby zbudować pewność siebie. Więcej na ten temat znajdziesz w tutaj i tutaj.

2. Im bardziej jesteś szczery, tym mniej wad ludzie w Tobie widzą

Każdy z nas zna takich ludzi, którzy chcą być postrzegani, jako idealni. Starają się nikogo nie urazić, zawsze są grzeczni, uczynni i idealni. Każda krytyka w ich kierunku traktowana jest jako cios i powoduje smutek. W rezultacie każdy i tak wie, że coś z nimi jest nie tak i do końca nie wiadomo kim są. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć jak poderwać dziewczynę.

Nie bój się szczerości. Mów o swoich wadach i porażkach. To uczyni Cię w oczach kobiety bardziej pewnym siebie i interesującym, dlatego że masz odwagę mówić szczerze. Szybciej zbuduje między wami głębszą i silniejszą więź, a stąd już blisko do zaufania i czegoś więcej.

Wniosek: Nie bój się mówić o swoich wadach. Przez to będziesz bardziej autentyczny dla dziewczyny, a przez to i szybciej Ci zaufa i wytworzy się między wami większa więź.

3. Im bardziej starasz się zaimponować dziewczynie, tym gorzej na tym wychodzisz

Ten paradoks jest szczególnie dobrze widoczny w relacjach damsko-męskich. Im bardziej facet stara się, angażuje, poświęca tym kobieta bardziej oddala się i broni przed związkiem.

Nie wiem czy też to przeżyłeś, ale chyba każdy z nas zna historie, gdzie facet bardzo stara się o dziewczynę. Zabiera ją w różne miejsca, kupuje kwiaty, jakieś prezenty, a ona i tak nic do niego nie czuje i na koniec proponuje… przyjaźń.

Wniosek: Relacje damsko-męskie to nie konkurs ani zawody. Nie chodzi tutaj o to, aby być najlepszym, najsprytniejszym, najwytrwalszym – a niestety tak właśnie wielu mężczyzn myśli. Jeśli chcesz zdobyć dziewczynę, to najważniejsza jest Twoja osobowość, to co mówisz, jak się zachowujesz, a nie to ile robisz i jak bardzo się starasz.

4. Im więcej ponosisz porażek, tym większe masz szanse na zwycięstwo

Mówi się, że zawodowca poznasz po tym, że popełnij już wszystkie błędy. Niestety, ale w życiu nie ma skrótów i cudownych pigułek, które zmieniają życie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Wniosek: Jeśli chcesz zdobyć dziewczynę, to musisz być gotowy na to, że popełnisz błędy, a być może nawet ją stracisz. Nie traktuj jednak tego jako porażkę, ale jako krok, który przybliży Cię do upragnionego celu. Najważniejsze jest, aby wyciągać wnioski ze swoich błędów i uczyć się na nich.

5. Im bardziej starasz się kogoś zatrzymać, tym bardziej go od siebie odpychasz

Jest to paradoks, który rodzi się z zazdrości. Facet, który jest chorobliwie zazdrosny tak naprawdę chce tylko, zatrzymać ją przy sobie. Obdarza ją takim uczuciem, ponieważ chce, żeby była tylko z nim.

Niestety o ile na początku taka zazdrość może być przyjemna dla kobiety (on tak bardzo mnie kocha, jest taki zazdrosny), to z czasem stanie się problemem.

Pamiętaj, że kobieta czuje, że chorobliwa zazdrość, to oznaka braku pewności siebie. Im bardziej boisz się utraty dziewczyny, tym gorzej to o tobie świadczy.

Wiosek: Nie bój się że dziewczyna znajdzie sobie innego. Jeśli tak ma być to i tak tego nie powstrzymasz tym, że będziecie się spotykać codziennie przez 5 godzin. Daje jej czas dla siebie, pozwól mieć sowich przyjaciół i swoje życie i ty też miej swoje sprawy, bo to tylko sprawi, że ona bardziej będzie tęsknić za Tobą.

Pamiętaj też, że aby zdobyć dziewczynę musisz być też gotowy ją stracić.

wiem ze nic nie wiem

6. Im więcej wiesz, tym bardziej uzmysławiasz sobie ile jeszcze musisz się nauczyć

„Wiem, że nic nie wiem” ta słynna maksyma Sokratesa jest niesłychanie trafna. Nieważne jak dużo poświęcisz na coś czasu i tak uzmysłowisz sobie, że wciąż masz wiele do nauczenia. Carlos Santana przyznał się kiedyś, że wciąż potrafi ćwiczyć grę na gitarze po 10 godzin dziennie.

Jeśli myślisz, że nie potrzebujesz żadnego treningu, nie musisz doskonalić umiejętności rozmowy z dziewczyną, że wiesz już wszystko, to znaczy, że bardzo mało wiesz. Ale jeśli szukasz rad u lepszych od siebie, chłoniesz wiedzę i się doskonalisz, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze, aby osiągnąć w życiu, to czego pragniesz.

Wniosek: Nigdy nie daj się nabrać na fałszywe i przedwczesne poczucie sukcesu. Kilka szybkich zwycięstw nie czynie z Ciebie mistrza. Pewność siebie chociaż bardzo ważna w życiu nie powinna być dla Ciebie wymówką do żeby się nie doskonalić.

7. Im mniej dbasz o innych, tym mniej dbasz o siebie

Prawda jest taka, że to jak traktujesz innych ludzi jest przejawem tego, jak traktujesz siebie. Jeśli ktoś jest bardzo krytyczny wobec innych, jest jeszcze bardziej krytyczny wobec siebie.

Wniosek: Nie traktuj dziewczyny jak robota, który ma spełniać wszystkie twoje oczekiwania i wymagania, bo na pewno się zawiedziesz. Nikt z nas nie jest doskonały i skoro sam popełniasz błędy nie licz na to, że ona ich nie popełni. Im bardziej będziesz się na nich skupiać tym trudniej Ci będzie normalnie żyć.

8. Im bardziej się starasz coś osiągnąć, tym trudniej Ci to przyjdzie

Może Ci się wydawać, że zagadanie do obcej dziewczyny na ulicy graniczy z cudem. Przecież ona może Cię olać albo nawet publicznie wyśmiać. Możesz z siebie zrobić idiotę, bo nie będziesz wiedzieć co mówić.

Czytasz więc przeróżne poradniki, artykuły, raporty o tym jak zagadać do dziewczyny, a skutek jest taki, że dalej nic nie robisz, bo problem stosunkowo prosty staje się dla Ciebie coraz bardziej i bardziej skomplikowane.

A w rzeczywistości wystarczy do niej podejść, powiedzieć cześć, zadać jakieś proste pytanko i już połowa sukcesu. Nie trzeba wymyślać skomplikowanych strategii, nie trzeba planować każdego ruchu.

Wniosek: Często sami sobie utrudniamy stosunkowo proste rzeczy. Zamiast Po prostu coś zrobić kombinujemy, myślimy o tym, szukamy dziury w całym. JUST DO IT!

9. Im trudniej coś zdobyć, tym bardziej tego pragniesz. Im łatwiej coś zdobyć, tym mniej tego pragniesz

Jeśli jesteś na każde zawołanie dziewczyny, to nie dziw się, że nie będzie Cię cenić i nie będziesz dla niej atrakcyjny. Ale jeśli ona będzie musiała postarać się o twoją uwagę, jeśli będzie widziała, że jesteś facetem, który ma swoje życie oprócz niej, to już zupełnie inna sprawa.

Natura ludzka jest taka, że nie szanujemy tego, co nam łatwo przychodzi. Dziecko, które ma wiele zabawek gubi je, psuje itd. Ale jeśli nie ma ich wiele, to dba o nie, szanuje, a nawet płacze kiedy się popsuje, tak bardzo mu na nich zależy. Tak samo jest i z kobietami, i mężczyznami.

Wniosek: Nie bądź na każde zawołanie dziewczyny. Pokaż, że masz swoje życie, swoje sprawy i szczególnie na początku znajomości, ze ona nie jest największym priorytetem w Twoim życiu. Nie chodzi o to, żeby ją olewać, albo traktować bez szacunku, ale o to, żebyś był dla niej odrobinę niedostępny i żeby ona też musiała się o Ciebie postarać.

10.Najlepszym sposobem, aby znaleźć dziewczynę jest jej nie szukać

Zapytaj się większości par jak się poznały. Większość z nich powie: „przypadkiem” albo „jakoś tak wyszło, że z znajomych staliśmy się parą”.

Tak naprawdę najlipniejszym sposobem, żeby znaleźć wymarzoną dziewczynę, jest robić coś innego. Im bardziej starasz się tym bardziej jesteś zdesperowany, a przez to mniej atrakcyjny dla dziewczyn. Zamiast po prostu żyć i np. rozmawiać z różnymi dziewczynami, każdą oceniasz przez pryzmat tego, czy mogłaby być Twoja i czy ma cechy, których szukasz.

Wniosek: Kobiety wyczuwają desperację na kilometr. Jeśli jesteś typem faceta, który nie może być sam, to kobieta szybko to wyczuje. Nie bój się być samemu, ciesz się tym. Nie poddawaj się presji otoczenia, że nie masz dziewczyny. To, że zdobędziesz dziewczynę może nie sprawić, że będziesz szczęśliwy.

11. Im ktoś bardziej boi się zaufać innym, tym mniej można mu ufać

Kolejny paradoks. Osoby, które w jakiś sposób wcześniej zostały skrzywdzone z czasem obawiają się powtórki i sami krzywdzą. Ci którzy wcześniej byli zdradzeni, zdradzają pierwsi.

Paradoksalnie powinno być na odwrót. Przecież wiedzą, jak bardzo to boli, a jednak dalej to robią. Sami wyprowadzają cios, który ma ich obronić, przed teoretycznie mocniejszym uderzeniem.

Wniosek: Nie można żyć w wiecznym strachu i przeświadczeniu, że stanie się coś złego w Twoim związku. Będzie to toksyczny, szkodliwy i nieszczęśliwy czas, który do niczego dobrego Cię nie zaprowadzi. Albo kończysz z przeszłością i przestajesz myśleć o starych ranach, albo stoisz w miejscu.

12. Im bardziej obawiasz się porażki, tym bardziej prawdopodobne jest, że jej doznasz

Ludzie którzy ciągle tylko myślą, co może pójść nie tak, bardzo szybko znajdują się w sytuacji, gdzie poszło coś nie tak. Jeśli szukasz w swoim życiu porażki, to zawsze ją znajdziesz.

Wniosek: To, że dziewczyna cię olała, kiedy chciałeś do niej zagadać to nie porażka, to doświadczenie. Traktuj porażki, jako kolejne kroki do osiągnięcia celu, a mniej będziesz się stresować i łatwiej będzie Ci cieszyć się życiem.

13. Im bardziej nienawidzisz jakiejś cechy u innych, tym bardziej starasz się ją wyeliminować u siebie

Każdy z nas nie cierpi czegoś u innych. Niektórzy nie cierpią, gdy ktoś się wymądrza inni nie lubią arogancji. Ktoś kto naśmiewa się z otyłych ludzi, w rzeczywistości może się głodzić tak bardzo boi się przytyć i tego, że z niego ktoś będzie się śmiał. Ktoś może uważać ludzi biedniejszych od niego za biedaków/Rumunów, a sam nie śpi po nocach, bo mają mu uciąć 100 zł. pensji.

14. Im więcej możliwości wyboru mamy tym mniej jesteśmy z nich zadowoleni

Jest to można powiedzieć paradoks dzisiejszego świata. Zewsząd jesteśmy zalewani propozycjami. Zrób to, zrób tamto, wyjedź tam, wybierz tą szkołę, ten telefon, to jedzenie. Możliwości wyboru mamy wręcz nieskończone. Niestety jednak w rzeczywistości przez taką dużą ilość wyborów, mniej mamy z nich satysfakcji.

Wniosek: Możesz myśleć, że podrywanie 10 dziewczyn to wspaniała zabawa, jednak z czasem przekonasz się, że dużo szczęśliwszy będziesz z tą jedną jedyną. Uważaj też na pułapkę “przeinformowania” wielu facetów czyta dziesiątki poradników o podrywaniu a i tak nic z tym nie robi. Głowa pełna wiedzy nie będzie nic warta, jeśli z tej wiedzy nie skorzystasz.

15. Im ktoś bardziej wierzy w swoją rację, tym prawdopodobnie mniej wie

Przypomina mi się sytuacja, kiedy jako dzieciak często wykłócałem się z nauczycielami o przeróżne rzeczy. Na każdy temat miałem swoje zdanie i byłem przekonany, że mam w 150% rację i nikt inny.

Oczywiście teraz rozumiem, że gówno wiedziałem i się myliłem. Dowodziło to tylko tego, że im mniej wiesz tym bardziej wydaje Ci się, że wiesz wszystko.

Wniosek: Istnieje wiele stereotypów na temat kobiet. Najpopularniejszy to ten, że lecą tylko na kasę. W rzeczywistości pieniądze reprezentują tylko wypadkową cech charakteru, które są pożądane przez kobiety (pewność siebie, spryt, inteligencja, wytrwałość w dążeniu do celu). Jednak ktoś kto tego nie wie będzie się upierał, że kasa jest najważniejsza w zdobyciu dziewczyny.

16. Jedyną pewną na 100% prawdą jest to, że nic nie jest do końca pewne

Im człowiek jest starszy tym bardziej zdaje sobie z tego sprawę.

Wniosek: Jeśli wydaje Ci się, że dziewczyna powinna Cię kochać, bo ty ją kochasz, jesteś dla niej miły, kupujesz prezenty itp. to możesz się zdziwić. W relacjach damsko-męskich nic nigdy nie jest pewne. To co Tobie wydaje się właściwe i dobre dla związku (np. zazdrość, prezenty) dla kobiety może być powodem do zerwania. Nigdy nie bądź zbyt arogancki w swoim patrzeniu na życie i nie myśl, że masz na 100% rację. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć jak poderwać dziewczynę.

17. Jedyne co nas zawsze spotyka to zmiana

Zmiany były są i będą w naszym życiu. Im szybciej to zaakceptujesz i będziesz na nie przygotowany, tym lepiej dla Ciebie. Nie łudź się, że Twoje życie będzie zawsze takie jak teraz. Będą zmiany. Będą one niespodziewane i duże. Najlepszym co możesz zrobić, to się na nie przygotować psychicznie i cieszyć się tym co masz.Raporty

“Jak Uniknąć Odrzucenia, Jeśli Nie Wiesz O Czym Rozmawiać Z Dziewczyną?”

Wystarczy wpisać swój adres email oraz imię, a już niedługo dostaniesz trzy raporty, z których dowiesz się.

– Jak zapobiec odrzuceniu przez dziewczynę? Jakich błędów nie popełnić, aby się nie ośmieszyć przed dziewczyną?

– Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą Nigdy więcej “krępującej ciszy” podczas rozmowy.

– Jak stać się bardziej interesującym, zabawnym i atrakcyjnym mężczyzną? Poznaj sposoby, które sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy dla dziewczyn

– Jak używać mowy ciała, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie kobiet?

“Wypełnij poniższy formularz”

wstawiając swoje imię i mail. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do wszystkich darmowych raportów i kursów.

Zgadzam się z Polityką Prywatności