Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że dziewczyna po kilku randkach straciła zainteresowanie Tobą, to być może dlatego, że uznała Cię za desperata. Jeśli nie wiesz jaki facet, to zdesperowany facet, to być może jesteś desperatem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Co to oznacza i dlaczego przeszkadza Ci to zdobyć wymarzoną dziewczynę?

Zdesperowany facet ma silne pragnienie, żeby znaleźć dziewczynę, być w związku i nie być samotnym. Niby nie ma w tym nic dziwnego, bo to normalne pragnienia większości ludzi na świecie. Niestety brak pewności siebie i niskie poczucie własnej wartości, desperatów sprawia, że kobiety nie chcą być z takimi facetami. Dlatego postanowiłem, że opiszę 10 oznak, które mówią dziewczynie, że jesteś desperatem. Sprawdź czy nie popełniasz któregoś z tych błędów i nie niszczysz swoich szans na zdobycie wymarzonej dziewczyny:

1. Obniżasz swoje standardów i wymagań

Kim jest desperat? Desperat to ktoś, kto głęboko wewnątrz czuje jakąś pustkę, którą za wszelką cenę (podkreślam słowa za: „za wszelką cenę”) chce wypełnić. Taki zdesperowany facet zrobi, zniesie, zaakceptuje, zrozumie – wszystko byle by tylko zdobyć to, czego chce.

Czego chce desperat? Jedni chcą mieć dziewczynę, żeby nie czuć się samotnym. Inny chcą mieć bardzo atrakcyjną dziewczynę, żeby koledzy im zazdrościli itd. przykładów można wymieniać mnóstwo.

W związku z tym, co chcą osiągnąć desperaci, będą zgadzać się na wszystko. Taki desperat pozwoli kobiecie sobą pomiatać, wykorzystywać się w zamian, żeby nie być samemu. Pozwoli jej na zachowanie, które jest niedopuszczalne (np. zdrady, oszukiwanie) tylko dlatego, że ona jest piękna.

Innymi słowy, desperata można poznać po tym, że zniesie i zaakceptuje wszystko byleby tylko dziewczyna go chciała. Nie ma on żadnych wymagań, standardów wobec dziewczyny i będzie się bał cokolwiek zrobić, żeby tylko jej nie urazić albo nie stracić.

2. Ciągle chcesz komplementów i dowodów uczucia

Desperaci przede wszystkim mają niskie poczucie własnej wartości. W związku z tym chcą cały czas jakiegoś potwierdzenia, że dziewczynie zależy na nim, że go kocha itd. Nawet jeśli dziewczyna mówiła mu to kilka dni wcześniej to on wciąż chce nowych dowodów, bo brak pewności siebie nie pozwala mu w to wierzyć. Z czasem kobieta zacznie mieć dość tego, że ciągle musi „łechtać” jego niespełnione ego.

Pamiętaj. Nawet jeśli nie słyszysz od niej nic miłego, to nie przejmuj się tym. Kobiety są bardzo oszczędne w mówieniu komplementów czy chwaleniu faceta. Skoro z Tobą jest to znaczy, ze dla niej jesteś ważny inaczej nie traciłaby czasu. Po za tym więcej wiary we własne siły i pewności siebie. Głowa do góry. Skoro zdobyłeś tą dziewczynę, to znaczy, że musisz sobą „reprezentować” jakiś poziom prawda?

3. Nadmiar łączności: telefonicznej/internetowej

Jeśli chcesz szybko odstraszyć od siebie dziewczynę, to jednym z najlepszych sposobów na to, jest ciągłe wydzwanianie do niej lub wysyłanie wiadomości (przez telefon i Internet). Szczególnie na początku znajomości, wielu facetom wydaje się, że bycie w ciągłym kontakcie to dobry pomysł.

SMS na każdy temat i o każdej porze. Ciągłe dzwonienie, żeby gadać o dupie Maryny. A nie daj boże kiedy dziewczyna nie odpiera albo nie odpisuje. Zaczyna się wysyłanie 10 innych wiadomości, dzwonienie, nagrywanie wiadomości, aż w końcu facet potrafi nawet obrazić się, bo ona nie odpisała wystarczająco szybko.

Daj sobie z tym spokój. Nie musisz jej ciągle przypominać w wiadomościach, że ją kochasz albo powiadamiać o wszystkim. Zachowaj pewien dystans. Daje jej przestrzeń do normalnego życia i spędzania czasu.

4. Jesteś zawsze dostępny

Jeśli jesteś zawsze do dyspozycji kobiety, jeśli zawsze masz dla niej czas, jeśli jesteś jak piesek, który tylko czeka na „uwagę” swojej pani, to wysyłasz dziewczynie prosty komunikat:

„Nie mam nic lepszego do roboty niż spotykać się z Tobą. Nie mam pasji, nie dążę do celu, nie pracuje nad niczym. Po prostu ciągle mam wolne i chętnie ten czas wykorzystam, żeby się z Tobą spotkać, bo nie mam pomysłu jak inaczej wykorzystać ten czas”.

Pamiętaj. Kobieta chce faceta, który będzie dla niej wyzwaniem. Ona chce takiego mężczyzny, o którego będzie musiała się starać, o którego będzie musiała zabiegać. Skoro ciągle masz dla niej czas i zawsze jesteś dostępny, to nie musi o Ciebie zabiegać, a wiec stajesz się mniej atrakcyjny.

5. Za bardzo się spieszysz

Desperat będzie chciał siedzieć u dziewczyny do 24, mimo że nawet nie wie jak ona ma na nazwisko. Każdy związek rozwija się w pewnym tempie. Poznajecie się, spędzacie ze sobą czas, zaczynacie się lepiej rozumieć, aż wreszcie zgadzacie się, żeby być razem. W każdym związku trwa to dłużej lub krócej, jednak „pewne” etapy znajomości i wzajemnego poznania się, muszą być zrealizowane.

Niestety wielu zdesperowanych facetów jest tak nadgorliwych, że od razu chcieli by nie wiadomo czego. Dziewczyna ledwo się z nim oswoi, a on już chce się całować. Byli na kilku randkach, a on już planuje wspólne wakacje czy poznanie rodziców.

Nie spiesz się i pozwól pewnym sprawom wyniknąć naturalnie. Kobieta musi mieć czas, żeby dojrzeć w związku i żeby komfortowo poczuć się z pewnymi sprawami. Jeśli naciskasz na nią, spieszysz się, to rosnące w niej uczucie możesz szybko zgasić i wystraszyć ją.

6. Kupujesz prezenty

Każdy zreperowany facet zastanawia się co może zrobić, żeby dziewczyna go bardziej polubiła. A jak najprościej to zrobić? Kupować prezenty. Przecież każdy lubi dostawać prezenty i lubimy tych, którzy nam je dają. No i się zaczyna. Kupowanie kwiatów, misiów, czekoladek, czasami ciuchów i innych „prezentów”.

Problem w tym, że kobieta bardzo szybko „wyczuje”, że chcesz kupić jej zainteresowanie tymi prezentami. Pierwsze kilka prezentów będzie super, ale im więcej i im droższe będą, tym na większego desperata wyjdziesz.

Widzisz dla kobiety najważniejsze jest nie to, że dostanie od Ciebie drogi prezent, najważniejsze jest to, że o niej pamiętałeś, że o niej myślisz, że z robiłeś pewien wysiłek. To że nakupujesz pełno prezentów i wydasz kupę kasy nic dla nie nie będzie znaczyło i tylko się zawiedziesz.

7. Osaczasz ją

Jedna z ulubionych technik zdesperowanych mężczyzn z niskim poczuciem własnej wartości. Wielu mężczyzn, kiedy zdobędzie wymarzona dziewczynę świata poza nią widzi. Taki desperat ciągle u niej siedzi, dzień we dzień odwiedza, chodzi tam gdzie ona – po prostu wypełnia sobą całe jej życie. Ona nie może spotkać się z koleżankami, bo on znowu do niej przyszedł. Ona nie może pójść gdzieś sama, bo zaraz on musi przy niej być.

Znałem kiedyś przypadek faceta, który był taką łajzą, że po basenie czesał swojej dziewczynie włosy. Wyobrażasz to sobie?

Jeśli nie chcesz wyjść na desperata, to daj kobiecie przestrzeń życiową. Zrozum, że kobieta musi mieć swoje terytorium, żeby mogła normalnie żyć. A co ważniejsze to Ty musisz też pokazać, że oprócz niej masz inne ważne sprawy w swoim życiu. Musisz pokazać, że masz co robić i nie możesz sobie pozwolić, na bezmyślne tracenie czasu.

8. Ciągle zgadzasz się z nią

Zdesperowanego faceta możesz poznać po tym, że zawsze zgadza się z tym, co mówi kobieta. Cokolwiek ona wymyśli, cokolwiek zechce, facet to akceptuje i wypełnia. Nieważne czy mu się to podoba czy nie, on zgadza się z nią bo chce uniknąć:

– odrzucenia,
– kłótni,
-porzucenia.

Mamy tutaj ciekawy paradoks, bo z jednej strony, jeśli zapytasz się dziewczyny, to na pewno powie Ci że chce faceta, który się jej słucha. Kobiety lubią „brać pod pantofel”. Z drugiej jednak strony prawda jest taka, że kobiety tracą zainteresowanie facetem, który daje się owinąć wokół palca. Taki mężczyzna przestaje być atrakcyjny dla kobiety.

Widzisz, kobieta chce mężczyzny, przy którym będzie się czułą bezpieczna, a nie takiego, którym będzie rządzić jak chce. Ona chce faceta, który będzie dla niej wyzwaniem, o którego będzie musiała się starać, zabiegać. Takiego, o którym będzie myśleć wieczorami i przez godzinę szukać najlepszych ciuchów, mimo że będzie widzieć swojego wybranka przez 5 minut.

9. Zbyt szybko ona staje się centrum Twojego życia

Szczególnie na początku znajomości, wystrzegaj się patetycznych tekstów w stylu:

„jesteś dla mnie najważniejsza na świecie”, „jesteś dla mnie wszystkim”, „bez Ciebie nie wiem, co bym zrobił”.

Zakochałeś się, jesteś szczęśliwy, to bardzo dobrze. Nie musisz jednak ciągle przypominać dziewczynie, jak wiele to dla Ciebie znaczy. Owszem raz na jakiś czas powinieneś jej takie coś powiedzieć, ale bez przesady.

Jeśli zaczniesz mówić takie rzeczy dziewczynie po miesiącu znajomości, to szybko możesz wyjść na desperata, a dziewczyna zwyczajnie przestraszy się, że za bardzo Ci zależy i ucieknie.

10. Jesteś za miły

Jeśli facet zbyt miły, ciągle się podlizuje i chce robić coś miłego dla dziewczyny, to zaczyna się problem. Owszem dziewczynie spodoba się, kiedy ktoś robi dla niej coś miłego. Jednak na dłuższą metę, obrzydną jej ciągłe przysługi i „serdeczność”. Zamiast patrzeć na faceta jako mężczyznę, będzie na niego patrzyła jak na dobrego przyjaciela, na którego zawsze może liczyć. Po czasie właśnie tak się stanie. Facet przejdzie do strefy przyjaźni i dziewczyna straci nim zainteresowanie, jako mężczyzną.

Poza tym, jeśli jesteś zbyt miły, zbyt uczynny to dziewczyna może sobie pomyśleć, że robisz to nieszczerze. Chcesz się jej tylko podlizać, żeby coś dostać. Wiele kobiety właśnie w taki sposób było oszukiwanych i ranionych. Facet najpierw był miły, a potem gdy nie dostał tego, czego chciał, zmieniał się o 180 stopni.

Nie mówię, że nie masz być miły dla dziewczyny. Nie mówię, że masz być chamem i egoistą. Chodzi mi oto, abyś nie przesadzał. Nie musisz jej wszędzie podwozić, ani nie musisz załatwiać wszystkiego za nią. Więcej na temat pewności siebie tutaj. Potężna Pewność Siebie Alfa