Teoretycznie dawanie komplementów kobiecie, która Ci się podoba, a której nie znasz, jest dobrym pomysłem. Mówisz jej że jest ładna, mądra itp. a to jest miłe. Prawda jest jednak trochę inna. Bardzo często zdarza się tak, że piękne dziewczyny setki razy słyszą komplementy pod swoim dresem. Codziennie mogą słyszeć: „Jesteś piękna” itp. albo w jakiś inny sposób faceci wyrażają jej swoje zainteresowanie jej urodą.

I tutaj właśnie jest problem, ponieważ wiele kobiet jest już zmęczonych tymi ciągłymi komplementami i słodzeniem. Z resztą nie ma się co dziwić, postaw się w sytuacji dziewczyny, której codziennie kilka osób daje do zrozumienia, że jest ładna. Na początku może jest to i fajne, ale z czasem jej się nudzi i nie chce tego słyszeć. Po prostu jest zmęczona komplementami i nie chce ich słyszeć.

Dodatkowo wielu facetów myli się i myśli, że im więcej powiedzą kobiecie komplementów tym lepiej – co bardzo często nie jest prawdą. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób mówisz te komplementy i w jakim kontekście je wypowiadasz.

Ja pokaże Ci dzisiaj, jak według mnie we właściwy sposób mówić komplementy.

Tak więc. Jest dobry i zły sposób dawania komplementów.

Niektórzy “guru” uwodzenia doradzają, aby wcale nie mówić komplementów dziewczynie i w pewnych przypadkach jest to racja. Niektórzy z kolei mówią, aby mówić komplementy dziewczynie i jest w tym trochę racji. Według mnie powinno się dawać komplementy, ale trzeba to robić w odpowiedni – „nie needy” sposób.
niewlasciwe komplementy
Niewłaściwe komplementy

Niewłaściwy komplement przeważnie pojawia się, kiedy facet wychodzi z założenia, że ma niższy status niż dziewczyna i koniecznie powinien się jej jakoś przypodobać, aby zdobyć jej uwagę. Taki facet powie: „Jesteś piękna” „Jesteś mądra” „Jesteś wspaniała”, a jednocześnie podświadomie przekazuje je taką informację: „Mam nadzieję, że taka wspaniałą osoba jak Ty mnie zachce”

Nie zrozum mnie źle mówienie dziewczynie, że jest ładna, nie jest czymś zły albo właściwym. Najważniejsze jest jednak, żebyś to zrobił z pozycji, która wychodzi z pewności siebie, poczucia własnej wartości i z przekonania i chęci docenienia jej urody, a nie podlizywania się.

Kobiety natychmiast potrafią wyczuć czy facet mówi komplementy, bo się chce podlizać i nadrobić tym samym swój niższy status wobec niej, czy też wypływa to z czegoś innego.
Poprawne dawanie komplementów

Właściwe dany komplement w dobrym kontekście sygnalizuje to, co powinien i płynie nie z chęci podlizywania się, ale z twojego wysokiego statusu i poczucia własnej wartości.

komplementy
Co komplementować?

No właśnie. Skoro ładna dziewczyna przeważnie setki razy miesięcznie słyszy: „Jesteś ładna”, to czy powtarzać taki komplement do niej, czy powiedzieć coś innego?
Według mnie na początku przy waszych pierwszych spotkaniach nie powinieneś nadmieniać i komplementować jej urody. Dopiero później możesz o tym powiedzieć, jak już lepiej się poznacie.

Zamiast tego lepiej jest dać dziewczynie jakiś komplement odnośnie tego, co ma na sobie i to nie do końca pozytywny komplement. Nie do końca pozytywny komplement to trochę jakby powiedzieć coś miłego, ale nie do końca;). Przykłady na pewno Ci to trochę rozjaśnią.
Przykłady:

„Świetny szalik, pasuje do Twoich butów i makijażu, podoba mi się takie zestawienie. Sama wybierałaś, czy inspirowałaś się jakimiś gazetami?”
„Fajny wisiorek, wygląda jak jakieś rosyjskie odznaczenie wojskowe, pasuje Ci do koloru oczu”
„Wydajesz się pewna siebie. Podoba mi się to… Gdzie się taka zrobiłaś?”
„Fajne warkoczyki. Musiało Ci zabrać dobre parę godzin ich zrobienie co nie? Pewnie też trudno się je myje?”

Dlaczego Cię lubię?

Kolejny sposób na to, aby dawać niebezpośrednie komplementy dziewczynie, to mówienie, dlaczego ją lubisz. Oczywiście uzasadniając to w inny sposób, niż bo jesteś fajna albo bo jesteś ładna.
Przykład
„Lubię Cię, bo siedząc z Tobą, dobrze się bawię i dzięki Tobie się nie nudzę:
„Lubię Cię, bo potrafisz mnie rozbawić”

_____________________________
Jeśli chciałbyś szybko nauczyć się prostych i skutecznych sposobów na prowadzenie ciekawych rozmów, które wywołają iskrzenie między Wami to koniecznie zajrzyj do mojego najnowszego zestawu. Przygotowałem pełne szkolenie dotyczące rozmowy oraz używaniu humoru przy kobiecie.

Fragmenty będziesz mógł przeczytać pod tym adresem:
“Humor i Rozmowa Które Oczarują Kobietę”
(kliknij na obrazek lub link)
_____________________________

Otwieranie komplementami

Innym sposobem na dawanie komplementów jest zagadywanie nimi do dziewczyny. Najważniejsze jest jednak, aby to nie było zagadywanie, które polega na szukaniu od niej reakcji, czyli raczej NIE rób czegoś w stylu: podchodzisz do pięknej dziewczyny i mówisz: „Jesteś piękna” i czekasz aż ona coś odpowie.

Kiedy zobaczysz fajną dziewczynę przy barze, podejdź do baru, spójrz na nią, powiedz komplement w stylu: „Fajne buty, podobają mi się”, a potem, jak gdyby nigdy nic zamów browar i nie czekaj nawet na odpowiedź.

Jeśli ona coś odpowie, to wysłuchaj tego i jeśli to możliwe poprowadź rozmowę. Jeśli nic nie powie to znaczy, że jest nieśmiała.
Potem kiedy znowu podejdziesz do baru, a ona będzie tam siedziała, to możesz już powiedzieć: „Hej dziewczyno z fajnymi butami, jak tam?…”

Inny przykład komplementów

Dobrym komplementem jest motyw zaczerpnięty od Herbala:
,„Kiedy pierwszy raz Cię spotkałem to Cię nie lubiłem. Ale teraz, kiedy już Cię znam muszę przyznać, że jesteś zadziwiająca”.
Przede wszystkim ten tekst mówi o Tobie:

„Mam swoje standardy”
„Lubię w Tobie coś więcej niż urodę”
„Nie podrywam Cię ani nie będę za Tobą ganiał”
„Jestem szczery”
„Lubię Cię”
Wszystko w jednym zdaniu

Podsumowując

To co chciałbym, abyś najważniejszego zapamiętał z tego artykułu:

1. Nie mów ciągle: „jesteś piękna, jesteś taka mądra, jesteś wspaniała”. Nie dawaj komplementów, aby zdobyć akceptację i podlizywać się dziewczynie.

2. Nie zasypuj komplementami na temat urodny piękniej dziewczyny, bo ona wie, że jest ładna i tysiące razy słyszała komplementy na temat swojej urody. Dawaj jej inne nietypowe komplementy, które tylko pośrednio będą dotykać jej urody.

3. Mów komplementy, które nie są bezpośrednio komplementami.

4.Dawaj nietypowe komplementy wyjaśniające, dlaczego ją lubisz i warunkujące to, że ją lubisz za to.Ściągnij darmowe raporty i dowiedz się:“Jak uniknąć odrzucenia, bo nie wiesz o czym
rozmawiać z kobietą?”

Wystarczy wpisać swój adres email oraz imię, a już niedługo dostaniesz trzy raporty, z których dowiesz się.

> Odrzucenie i wyśmianie jak temu zapobiec? Jakich błędów nie popełnić,a by się nie ośmieszyć przy dziewczynie?
> Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą Nigdy więcej “krępującej ciszy” podczas rozmowy z kobietą.
> Jak zmienić się z ciepłej kluchy w 100% mężczyznę? Pokonaj nieśmiałość i bądź bardziej pewny siebie.
> Jak używać mowy ciała, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie obcych kobiet?
> Jak stać się bardziej interesującym, zabawnym i atrakcyjnym mężczyzną? Poznaj sposoby, które sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy dla kobiet

“Wypełnij poniższy formularz”

wstawiając swoje imię i mail, z którego korzystasz. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do wszystkich darmowych raportów i kursów.

Zgadzam się z Polityką Prywatności