przebaczeniePrzeprosiny i przebaczenie są jak skalpel chirurga. Jeśli wiesz jak go użyć, to możesz uratować człowiekowi życie i zdrowie i sprawić, że będzie bardzo szczęśliwy. Jednak, jeśli nie wiesz nic o chirurgii, to skalpelem możesz tylko wyrządzić nieodwracalne szkody albo i nawet zabić.

Pamiętaj, jeśli przeprosiny są zrobione prawidłowo mogą zdziałać cuda.
Na pewno słyszałeś o wielu sytuacjach, kiedy mężczyzna lub kobieta wybacza swojej drugiej połówce nawet największe przewinienia. Mówię tutaj o zdradach, poważnych oszustwach a nawet przemocy fizycznej i psychicznej.

Ale to jeszcze nic. Czasami zdarza się, że rodziny zamordowanego wybaczają mordercy. Ludzie wybaczają innym rzeczy dużo gorsze, niż to przez co większość par się rozchodzi.

Są pewne zasady skutecznych przeprosin.

W wielu wypadkach właśnie ten sposób pozwoli odmienić związek i uzdrowić go.
Dla wygody nazwiemy to „metodą bezwzględnego wybaczania” dlatego, że jeśli zastosujesz te zasady, to dziewczyna bezwzględnie Ci wybaczy.

Cel przeprosin

Wydaje się to oczywiste ale i tak chciałbym, abyś się nad tym zastanowił. Dlaczego przepraszamy? Większość ludzi odpowie: dlatego, że się pomyliliśmy albo zrobiliśmy coś niewłaściwego.

Można powiedzieć, że przeprosiny to przyznanie się do winy.

Jest to logiczne i większość z nas była tak uczona.
I właśnie dlatego większość z nas przeprasza w sposób:

„Przepraszam, ALE…”

I właśnie dlaczego tak wiele związków wciąż się kłoci i meczy ze sobą, zamiast cieszyć się własną miłością. Ten schemat powtarza się raz za razem.
Jeśli w taki sposób “przepraszasz” to tylko i wyłącznie pogarszasz sprawę, zamiast zmienić to na lepsze.

Oto kilka największych błędów, których musisz unikać.

Zbyt dużo wyjaśniania kto miał rację, a kto się mylił. Pamiętaj o tym, że przeprosiny to przyznanie się do winy. Wzięcie odpowiedzialności na siebie bez wymówek. Chcesz uratować swoją twarz czy związek?

Nieszczerość i kombinowanie. Kolejny kardynalny błąd. Jest to typowe podejście cwaniaka, który zawsze chce się wywinąć od problemów. Nie wykręcaj się. Nie mów „Przepraszam ale…” to tylko dolewa oliwy do ognia i mocniej denerwuje drugą stronę.

Wymaganie albo nawet żądanie pełnego wybaczenia i zapomnienia o sprawie. Jest to bardzo egoistyczne zachowanie. Ktoś kto przeprasza nie może WYMAGAĆ że druga strona mu wybaczy., Nie na tym polegają prawdziwe przeprosiny. Przepraszający możesz, co najwyżej oczekiwać i mieć nadzieje na wybaczenie i przyjęcie przeprosin. Właśnie takie nastawienie powinieneś mieć.

Oczekiwanie, że druga osoba też przyzna się do błędu. Jest to typowa relacja „ja coś dam od siebie, ale ty też musisz coś dać od siebie”. Ludzie często chcą, aby druga osoba niejako usprawiedliwiła ich postępowanie. Przykładowo mówią:

„Przepraszam, że tak do Ciebie powiedziałem, ale to trochę Twoja wina, że tak się zachowywałaś. Wiele razy zwracałem Ci na to uwagę i wiesz, że mnie to denerwuje, więc nie jesteś bez winy”.

Tą technikę obrony przez atak stosuje bardzo dużo osób.
Nie oto tutaj chodzi. Jeśli przyznajesz się do winy, to przyznajesz się bezwarunkowo. Nie ma żadnego „ale”. Nie ma te z tłumaczenia się z różnych powodów. Nie ma usprawiedliwiania się.

Przepraszanie zbyt szybko. Czasami facet tak bardzo żałuje tego, co zrobił, że zaraz chce naprawi sytuacje i od razu przeprasza. Musisz wiedzieć, że im większa wina tym bardziej przeprosiny powinny być opóźnione (oczywiście w granicach rozsądku). Nie przeprasza się od razu jak tylko twoja wina została odkryta.

Być może jeszcze zainteresuj Cię ten artykuł:
Metoda Bezwzględnego WybaczeniaŚciągnij darmowe raporty i dowiedz się:“Jak Uniknąć Odrzucenia, Jeśli Nie Wiesz O Czym Rozmawiać Z Dziewczyną?”

Wystarczy wpisać swój adres email oraz imię, a już niedługo dostaniesz trzy raporty, z których dowiesz się.

– Jak zapobiec odrzuceniu przez dziewczynę? Jakich błędów nie popełnić, aby się nie ośmieszyć przed dziewczyną?

– Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą Nigdy więcej “krępującej ciszy” podczas rozmowy.

– Jak stać się bardziej interesującym, zabawnym i atrakcyjnym mężczyzną? Poznaj sposoby, które sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy dla dziewczyn

– Jak używać mowy ciała, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie kobiet?

“Wypełnij poniższy formularz”

wstawiając swoje imię i mail. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do wszystkich darmowych raportów i kursów.

Zgadzam się z Polityką Prywatności