szczerość

obrazek pochodzi ze strony: porysunki.pl

Ile razy spotkałeś się z określeniem w stylu:

Bajerowanie dup
Ściemnianie lasek

Praktycznie każda dziewczyna kiedyś spotkała się z facetem, który koniecznie chciał jej zaimponować swoimi osiągnięciami i chwalił się, jaki to on nie jest super.

Zadziwiające jest jak wielu mężczyzn ma tak niską samoocenę, że aż musi kłamać dziewczynie na swój temat, bo myśli, że inaczej jej się nie spodoba. I zaczynają się te wszystkie historie bajkopisarzy, co to nie ja zrobiłem ile nie wypiłem, kogo nie znam, jaką to mam furę i jaki ze mnie biznesmen.

Wiele razy spotkałem się z sytuacją gdzie moje znajome opowiadały mi o kolejnym facecie, który chciał je zbajerować. Najczęściej przechwalanie się dotyczy pieniędzy, bo mężczyźni myślą (i w niektórych przypadkach mają rację) że to jest najważniejsze dla kobiet.

A widzisz szczerość, tak naprawdę jest to jedna z oznak pewności siebie i poczucia własnej wartości, czyli cech bardzo ważnych w mężczyźnie dla kobiety.

Tak naprawdę wcale nie musisz się przechwalać, jaki to jesteś super albo jaki jesteś zaradny, żeby jej zaimponować. Nie musisz jej tego mówić, bo ona sama to wyczuje z Twojego zachowania i sposobu bycia.

Mało tego zrobisz na niej jeszcze większe wrażenie, gdy okaże się, że mogłeś się czymś pochwalić, ale tego nie zrobiłeś. Dziewczyna będzie w szoku, bo jest przyzwyczajona, że wszyscy inni kolesie chwalą się i ściemniają jak tylko mogą, żeby się jej przypodobać. Ty natomiast jesteś zupełnie inny, a to daje jej bardzo do myślenia. Pokazujesz, że jesteś pewnym siebie i wartościowym facetem, a dodatkowo jeszcze dodaje Ci tajemniczości i sprawia, że ona zastanawia się, jakie jeszcze masz asy w rękawie.

Najlepiej podam prosty przykład, w jaki sposób możesz pokazać się z jeszcze lepszej strony dziewczynie, zamiast bezmyślnie chwalić się, jaki to nie jesteś wspaniały.

Powiedzmy, że masz fajny samochód. Zamiast chwalić się z miejsca nim i pokazywać jej fotki swojej fury albo nawet machać kluczykami przed nosem.– po prostu nie mów nic. Nie daj poznać po sobie, że masz samochód albo nie wspominaj, że masz fajną furę.

Owszem kiedyś to w końcu wyjdzie na jaw i wtedy dziewczyna zauważy, że jesteś naprawdę fajny facetem, który nie ma potrzeby się bezsensu chwalić i nie musi nachalnie jej imponować.
szczerość
Inny przykład. Mój dobry kumpel, kiedy rozkręcał swoją firmę zawsze był z tego dumny. Mówił: Słuchaj Wujek moja firma się rozwija. Mam 21 lat a zarabiam więcej niż moja matka, która ma studia i 20 lat stażu pracy. Potrafię nie raz zarobić więcej w jeden dzień niż niektórzy przez tydzień ciężkiej harówki.

Krótko mówiąc, chwalił się tym bo i miał, z czego się chwalić.
Nie dawno, kiedy jego firma „obchodziła” trzecie urodziny powiedział mi coś innego:

Słuchaj wiesz co w sobie zauważyłem. Mam nieodpartą ochotę chwalenia się, jaki to ze mnie biznesmen. Kiedy ktoś wspomina o tym, co robie zaraz chcę mu zaimponować pochwalić się swoimi wynikami. Zaraz chcę się pokazać jako zajebisty młody biznesmen, który więcej kasuje niż ludzie po studiach, z których ja zrezygnowałem.

I wiesz co teraz robię. Całkiem przestałem się tym chwalić.
Nie mówię jak to się mój biznes rozwija, chyba że najbliższej rodzinie ojcu czy narzeczonej. Nie chwalę się tym. Wydaje mi się, że już osiągnąłem wyższy poziom pewności siebie i nie muszę szukać potwierdzenia swojej wartości u innych opowiadając im jaki jestem super. Po prostu nie potrzebuję tego, żeby dobrze się czuć.

Cóż mogę dodać od siebie. Właśnie o to tutaj chodzi. Bycie pewnym siebie nie polega na tym, że pokazujesz innym ludziom, jaki jesteś super i chwalisz się swoimi osiągnięciami, ale że masz tę pewność siebie bez tego.

Tak samo jest ze szczerością. Wielu facetów, ale też i kobiet nie jest szczerych co do osoby, która im się podoba. Zaczynają interesować się tym samym co ta osoba, co gorsze wiele razy zdarza się tak, że zmieniają swoje upodobania albo nieraz całe życie dostosowują do tej drugiej osoby. Naiwnie liczą, że dzięki temu licząc zdobędą jej zainteresowanie i wszystko się ułoży.

Problem jest niestety w tym, że w taki sposób oszukujesz samego siebie i tą drugą osobę. Po prostu nie jesteś z nią szczery zmieniając się na siłę w kogoś, kim nie jesteś i kim nie lubisz być. Z czasem to oczywiście wyjdzie, kiedy już będziesz miał dość i oboje będziecie żałować straconego czasu i energii.

Nie chciałbym jednak, abyś zrozumiał mnie źle. Czasami zmienienie przyzwyczajeń i nawyków z powodu drugiej połówki wychodzi ludziom na dobre. Wielu facetów zaczyna porządnie się ubierać dbać o higienę, kiedy poznają dziewczynę i to jest dobre. Sam chodziłem na koncerty, które mnie mało interesowały, aby mieć okazję spotkać się z dziewczyną.

Wielokrotnie robiłem również rzeczy, które nie były w zestawie moich ulubionych zajęć (np. pójście do herbaciarni na jakąś dziwną herbatę z kaktusa) i nie ma w tym nic złego. Czytałem nietypowe dla mnie książki, żeby mieć o czym z nią rozmawiać i wyszło mi to na dobre.
Problem jest jednak w tym, kiedy to wszystko jest robione na siłę i nieszczerze nie jako możliwość rozwinięcia się, ale jako fałszywa gra i udawanie.

Z drugiej strony jednak ktoś może powiedzieć.

„Hej, o jakiej szczerości w ogóle tutaj mówimy. Przecież uczenie się tego wszystkiego, co nam przekazujesz jest w pewien sposób oszukiwaniem, bo tak naprawdę robisz coś, czego Cię nauczono, a nie co jest Twoją integralną częścią od samego początku.

Przecież nie urodziłeś się z tą wiedzą na temat kobiecego myślenia albo nie potrafiłeś używać humoru w taki sposób, w jaki teraz używasz”.

No cóż takie stwierdzenie w pewnym sensie jest prawdziwe, jeśli uważasz, że człowiek nie ma prawa się rozwijać i powinien poprzestawać tylko na tym, co wyniósł lub nie z wychowania. Problem w tym, że wielu ludzi ma tą cechę, że chce się zmieniać i chce rozwiązywać swoje problemy oraz się rozwijać.

Rozwój postęp to naturalna cecha człowieka i nie ma absolutnie nic złego w tym, że teraz uczysz się o relacjach damsko męskich. Nie ma nic złego w tym, że zaczynasz rozumieć jak działa kobieca psychika, bo to Cię rozwija i sprawia, że twoje życie będzie lepsze i łatwiejsze. Nie ma w tym nic nieszczerego ani fałszywego. Co więcej, nauka tego, o czym teraz słuchasz wymaga od Ciebie pewnej pokory i przyznania tego, że nie wiesz wszystkiego najlepiej.Ściągnij darmowe raporty i dowiedz się:“Jak uniknąć odrzucenia, bo nie wiesz o czym
rozmawiać z kobietą?”

Wystarczy wpisać swój adres email oraz imię, a już niedługo dostaniesz trzy raporty, z których dowiesz się.

> Odrzucenie i wyśmianie jak temu zapobiec? Jakich błędów nie popełnić,a by się nie ośmieszyć przy dziewczynie?
> Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą Nigdy więcej “krępującej ciszy” podczas rozmowy z kobietą.
> Jak zmienić się z ciepłej kluchy w 100% mężczyznę? Pokonaj nieśmiałość i bądź bardziej pewny siebie.
> Jak używać mowy ciała, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie obcych kobiet?
> Jak stać się bardziej interesującym, zabawnym i atrakcyjnym mężczyzną? Poznaj sposoby, które sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy dla kobiet

“Wypełnij poniższy formularz”

wstawiając swoje imię i mail, z którego korzystasz. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do wszystkich darmowych raportów i kursów.

Zgadzam się z Polityką Prywatności