agresja

Cecha nr 5: Dobra agresja, czyli wytrwałość i twardość w dążenie do celu

Niech zgadnę, czytając agresja pomyślałeś sobie o łysym dresie, który nie mówi ludziom: „Cześć”, tylko:

“Co się patrzysz, chcesz w ryj?”

Widzisz taka postawa, to ni mniej ni więcej, jak oznaka właśnie braku pewności siebie, który nadrabiany jest agresją. Taki koleś czuje się cały czas zagrożony przez innych i swoją wartość musi potwierdzać “atakowaniem innych” (tyle w kwestii tematu pewności siebie).

Uwaga! Zagłębiam się teraz trochę w stryktury psychologiczno-społeczne.


W powszechnym przekonaniu agresja jest czymś złym. Społeczeństwo odrzuca całą agresję, źle jest, kiedy mali chłopcy się biją – chociaż w królestwie zwierząt jest to normalne zachowanie i wcale nie świadczy o czymś złym. Młode lwiątka, też się biją i gryzą, bo naturalne jest, że młody samiec chce wypróbować swoją siłę i sprawdzić kto jest silniejszy itp.

W dzisiejszym społeczeństwie zdominowanym przez feminizm, pacyfizm itp. każda forma agresji została odrzucona, bo kojarzy się z przemocą wobec słabszych. Nie ma się co dziwić, kobiety nie rozumieją takich męskich fascynacji jak dominacja, rywalizacja, wspólne zmaganie się (niezależnie czy to na boisku, czy w grze komputerowej), tak samo, jak my nie rozumiemy, dlaczego kobiety czytają romanse i oglądają romantyczne filmy.

Problem w tym, że agresja nie zawsze jest zła. Istnieje takie coś jak „dobra agresja” i nie łącz jej z powiedzeniem: „Biję Cię dla Twojego dobra kobieto”. Agresja skierowana na właściwy cel i kontrolowana we właściwy sposób to jedna z cech prawdziwego mężczyzny.

Mówiąc o dobrej agresji, mam na myśli agresję, którą mężczyzna wykorzystuje do przezwyciężania i pokonywania słabości. Mężczyzna, który potrafi korzystać ze swojej agresji, to mężczyzna, który wykorzystuje ją np. do osiągania swoich celów, a nie ranienia innych.

Swoją naturalną, dobrą agresję wykorzystuje mężczyzna, który ciężko pracuje i poświęca się dla rodziny. Naturalna agresja objawia się, kiedy młody chłopak wytrwale pracuje nad osiągnięciem jakiegoś sukcesu (np. rozwija swoją firmę, pracując 10-16 godzin dziennie).

Naturalną, dobrą agresję (na którą składa się twardość i wytrwałość) okazał Robert Kubica, kiedy ciężko ćwiczył i postawił wszystko na wyścigi, mimo że nikt w niego nie wierzył (oprócz ojca).

Kobiety przyciągają faceci, którzy uparcie i wbrew przeciwnościom twardo i nieustępliwie dążą do swoich celów i je osiągają. Uwielbiają, kiedy facet ma cel i dąży do niego, pokonując przeciwności. Taki facet wykorzystuje do tego właśnie swoja agresję i kieruje ją na dobre tory. Służy mu ona, a nie kieruje nim i nie rani nią innych.
Jeśli nie wierzysz, to po raz kolejny namawiam Cię, abyś dał jakiejś kobiecie do przeczytania ten rozdział. Zobaczymy, czy się ze mną zgodzi.Ściągnij darmowe raporty i dowiedz się:“Jak uniknąć odrzucenia, bo nie wiesz o czym
rozmawiać z kobietą?”

Wystarczy wpisać swój adres email oraz imię, a już niedługo dostaniesz trzy raporty, z których dowiesz się.

> Odrzucenie i wyśmianie jak temu zapobiec? Jakich błędów nie popełnić,a by się nie ośmieszyć przy dziewczynie?
> Najlepsze tematy do rozmowy z kobietą Nigdy więcej “krępującej ciszy” podczas rozmowy z kobietą.
> Jak zmienić się z ciepłej kluchy w 100% mężczyznę? Pokonaj nieśmiałość i bądź bardziej pewny siebie.
> Jak używać mowy ciała, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie obcych kobiet?
> Jak stać się bardziej interesującym, zabawnym i atrakcyjnym mężczyzną? Poznaj sposoby, które sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy dla kobiet

“Wypełnij poniższy formularz”

wstawiając swoje imię i mail, z którego korzystasz. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do wszystkich darmowych raportów i kursów.

Zgadzam się z Polityką Prywatności