Opowiem Ci pewną historię.

Facet poznał na imprezie dziewczynę…. Spotykali się kilka razy i coraz bardziej lubili. Któregoś jednak razu ona poprosiła go, żeby przyszedł na jej imprezę. Mówiła, że przyjdzie tam dużo jej znajomych itd. On odmówił, bo zwyczajnie źle się czuł.

Po 30 minutach od rozpoczęcia imprezy ona zadzwoniła, zapytać się czy przypadkiem nie zmienił zdania i czy nie przyjdzie. On konsekwentnie odmówił i życzył wszystkim dobrej zabawy. Po godzinie zadzwoniła znowu, ale facet nie odebrał, bo się kąpał. Po półtorej godziny ona zadzwoniła znowu z pytaniem, dlaczego on jej to robi. On nie chciał się wdawać w taką dyskusję, bo chciał się położyć i szybko zakończył rozmowę. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć jak odzyskać dziewczynę.

Po 15 minutach zadzwoniła jeszcze raz, tym razem już płakała i mówiła, że on ją upokorzył przy wszystkich znajomych i nie zasługuje na takie traktowanie. Chciała też, żeby on natychmiast przyjechał.

Jako, że był na tyle dorosły, że nie bawi się w takie gierki po prosty położył się spać i wyciszył telefon.
Rano zobaczył 15 niedobranych połączeń, 5 wiadomości głosowych i jeden SMS. W SMSie było napisane:

„Przepraszam za swoje zachowanie, nie wiem, co we mnie wstąpiło. Na pewno Ci to wynagrodzę”.

Ten facet już nigdy więcej się do niej nie odezwał. Nie napisał SMS, nie spotkał się z nią. Po prostu zerwał tą krótką znajomość.

No cóż. Wielu z nas zna opowieści o szalonych byłych. Wielu z ans doświadczyło takich sytuacji.
Jednak wielu facetów też, doświadczyło sytuacji, gdy po prostu przestali chcieć być już z dziewczyną w związku. Coś się miedzy nimi wypaliło i trzeba było to zakończyć.

Dzisiaj mam dla Ciebie artykuł o tym, jak zerwać i rozstać się z dziewczyną, z klasą. Jeśli czujesz, że między wami cos się wypaliło i już nie chcesz z nią być, to te rady będą dla Ciebie idealne.

1. Zrób to sam

Zawsze rób to osobiście i w odpowiedniej atmosferze. O ile ona nie odwaliła Ci jakiegoś grubego numeru (wielokrotne zdrady, oszustwa, nierozważone zachowanie) i o ile masz do niej szacunek, zawsze powinieneś zrywać osobiście. Tak, jest to trudniejsze. Tak, może być Ci głupio, jednak właśnie tak to powinno wyglądać.

Nigdy też nie przeprowadzaj takiej rozmowy publicznie. Jest to intymna spraw między Wami i nie wiesz jak dziewczyna zareaguje. Jeśli zrobisz to publicznie, to dotykowo wystawiasz ją na niepotrzebny stres, bo nie będzie mogła zachować się tak jak chce.

2. Zrozum, że zerwanie płynęło z tego, że nie pasowaliście do siebie i lepiej jest wam osobno

Wielu ludzi po zakończonym związku wciąż żyje w przeświadczeniu:

„Byliśmy taką dobrą parą. Pasowaliśmy do siebie idealnie. Ona była dla mnie stworzona”.

Bzdura. Gdyby tak było, to byście się nie rozstali.

Ludzie mają tendencje do pamiętania tylko dobrych rzeczy. Dlatego po rozstaniu facet może rozpamiętywać, jak to wspaniale było na początku, jak cudownie się rozumieliście i dogadywaliście. Nic, że po pierwszy wspaniałym miesiącu razem, przyszło sześć miesięcy piekła, kłótni i nieustannej walki ze sobą. Na początku wszystko było idealnie.

Trzeba pamiętać, że zrywa się z jakiegoś powodu. Zwykle ten powód nie jest przypadkowy, a bardzo ważny i przemyślany.
Jeśli jesteś w punkcie życia, że wciąż rozpamiętujesz tą specjalną dziewczynę, z którą rozstałeś się dawno temu, to PRZESTAŃ. Gdyby była odpowiednia dla Ciebie, to nie rozstalibyście się. Niepotrzebnie rozdrapujesz rany. Zapomnij o tym i idź do przodu.

3. Nie próbuj pocieszać

Ta rada jest oczywiście dla osoby, która zrywa. Zamykasz ten rozdział w waszym życiu i nie możesz być odpowiedziany za emocje drugiej osoby.

Mało tego. Wszelkie próby pocieszenia, tłumaczenia, usprawiedliwienia albo dawania jakichś rady, mogą tylko pogorszyć sytuację i sprawić, że ta osoba będzie czuła się gorzej. Może nawet do tego dojść, że bardziej ją wkurzysz byciem miłym, niż gdybyś o zrobił bez całej tej szopki.

I jeszcze jedno. Nigdy, ale to nigdy nie wykorzystuj jej przed zerwaniem. Być może ona czuje, że coś się święci. Być może będzie chciała jakoś Ci się przypodobać, odwrócić co nieuchronne. Bądź mężczyzną, nie korzystaj z okazji i nie wykorzystuj słabości drugiej osoby. Z resztą zastanów się czy Ty chciałbyś być wykorzystany w takiej sytuacji?
Jeśli płacze lamentując jak bardzo będzie tęsknić, to ją przytul i powiedz:

„Mi też jest smutno, też chciałbym, żeby nam się ułożyło, ale tak będzie lepiej”.

Nie przeciągaj całej sprawy, bo pod wpływem tych wszystkich emocji możesz się rozkleić i zacząć wątpić czy dobrze robisz:

„A co by było gdybym dał jej jeszcze jedną szanse. Przecież jeszcze pół roku temu wszystko było miedzy nami ok”.

Myśl od myśli, przytulenie do pocałunku i cholera wie co jeszcze.
Trzymaj nerwy na wodzy.

4. Po zerwaniu, zerwij wszelki kontakt

Wielu ludzi (również kobiet), zamiast całkowicie zerwać znajomość przynajmniej na jakiś czas, oferują „przyjaźń” po rozstaniu.

„Nie możemy już być razem więc „zostańmy przyjaciółmi. Cały czas możemy być przyjaciółmi i mieć kontakt ze sobą”

Takie zachowanie tylko dodatkowo rani drugą osobę, co jest zupełnie niepotrzebne. Ona wcale nie potrzebuje kontaktu z osobą, która ją niedawno zraniła, bo to tylko przypomina o bólu.

Oczywiście po pewnym czasie dobrze jest znowu rozmawiać ze sobą, bo to zdrowe dla was obojga. Jednak unikaj zbytniego nadmiernego kontaktu. Nie chcesz chyba narobić jej fałszywych nadziei albo na nowo rozbudzić w sobie emocje.

5. Pozwól sobie na emocje, ale bez przesady

Nie ma nic złego w tym, że będziesz zły, smutny, rozdrażniony rozstaniem, ale nie obwiniaj o to nikogo. Emocje to, coś normalnego. Nie blokuj ich. Czasami nawet negatywne emocje, dobrze robią na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Nie oznacza to, że masz mieć na to wszystko: „Wyjebane” i udawać, że Cię to nie obchodzi, i żyjesz dalej.

Masz uczyć się z doświadczeń, które Cię spotykają i masz z nich wyciągać odpowiednie wnioski. Tylko w taki sposób możesz stawać się lepszą wersją samego siebie i nie popełniać już tych samych błędów.
To przypomina mi jedną sytuację z moim kumplem.

Dziewczyna zostawiła go dla innego. Na początku był załamany i zły. Pił, użalał się nad sobą i ogólnie cierpiał. Nie rozumiał, jak ona mogła mu to zrobić. Z czasem jednak zaczął myśleć o swoim związku. Zrozumiał, że wcale nie był takim wspaniałym wymarzonym facetem, za jakiego się uważał. W rezultacie doszedł do wniosku, że nie był jedyną ofiarą w tym związku i łatwiej mu się było z tym wszystkim pogodzić.

Jaka nauka płynie z tego dla Ciebie?

Zanim zaczniesz kogokolwiek oskarżać, obwiniać – zatrzymaj się. Pomyśl, że skoro stało się tak, jak stało, to może ona nie była dla Ciebie taka idealna. Pomyśl nad tym, co zrobiłeś nie tak i jak mógłbyś być lepszym partnerem dla niej. Nie wydawaj od razu osądu, że to wredna suka była i wszystko jest jej winą.

Większość ludzi wychodzi ze związku z poczuciem krzywdy. Tak było jest i będzie. Wyciągnij z tego wnioski, żeby później to się nie powtórzyło.

6. Nigdy nie rób scen i trzymaj nerwy na wodzy

Być może masz jakiś żal do niej. Być może Cię bardzo skrzywdziła (albo Ci się tylko tak wydaje). Być może cały czas czujesz się rozdarty czy dobrze robisz, bo wciąż coś do niej czujesz. Nigdy jednak nie powinieneś rozstawać się z dziewczyną robiąc rozpierduchę.

To, że masz ochotę ją ukatrupić, zmieszać z błotem, wygarnąć wszystko – jest normalne. Jednak, jeśli tak zrobisz, to wyjdziesz na głupka i dziecko, któremu zabrano zabawkę. Kontroluj się i zachowaj klasę. Powiedz jej o swoim bólu, może nawet okaż odrobinę gniewu, ale nie rób czegoś głupiego. Niczego nie niszcz, nie krzycz, nie awanturuj się itd.
Oczywiście dotyczy to również publicznego zrywania. Wiele razy widziałem, napisane na jakimś bloku:

„Karolina XXX to kurwa”

Kolejny rozczarowany chłopczyk, nie mógł się pogodzić z rozstaniem. Nie bądź nim.

7. Zainwestuj w siebie

Kiedy człowiek jest w związku zmienia się jego życie. W dużej części przestaje robić to, co kiedyś. Z wielu swoich hobby, przyjemności, zajęć, przyzwyczajeń rezygnuje, bo czas wypełnia mu ta druga osoba. Tworzy się miedzy nimi intymna więź, która zmienia życie.

Kiedy ze sobą zrywacie, coś się kończy. Nagle popołudniami nie masz, co robić. Nagle nie masz nawet, z kim obejrzeć filmu. Zostajesz sam i nie masz tak naprawdę pomysłu na siebie. Co teraz?

Najlepiej teraz będzie jak skupisz się na sobie. Przypomnij sobie, co robiłeś przed związkiem. Przypomnij sobie te wszystkie zajęcia, które lubiłeś a z których musiałeś zrezygnować. Nie mówię tutaj tylko o graniu na komputerze. Może czas, żebyś skupił się na pracy i karierze. Może czas nauczyć się czegoś nowego albo wrócić do czegoś, co odkładałeś miesiącami (np. zadbać o swoje zdrowie).

W szczególności zaś powinieneś zacząć, spędzać więcej czasu ze swoimi przyjaciółmi. Dzięki nim lepiej się poczujesz i będziesz miał, co robić. Wspólnie spędzony czas na pewno poprawi Ci humor i pocieszy. Przyjaźń to prawdopodobnie najlepszy lek na rozstanie. Uważaj jednak, żeby spotkanie z przyjaciółmi nie zamieniło się w omawianie rozstania i nakręcanie się, z jaką to suką byłeś.

8. Zacznij się spotykać z kimś innym, ale tylko jeśli szczerze tego chcesz.

Bardzo dużo ludzi po zerwaniu szuka sobie partnera, przy którym „pozbierają się” do kupy. Szukają kogoś, kto pozwoli im nie czuć samotności, zajmie wolny czas i wypełni pustkę po tej drugiej osobie.

Jeśli zerwiesz z kimś zrób sobie małą przerwę. Poświęć ten czas na siebie. Nie napinaj się, że od razu musisz szukać następnej dziewczyny, bo masz mało czasu albo źle się czujesz samemu. Zrób to dopiero kiedy naprawdę będziesz czuć, że jesteś gotowy.

Istnieje różnica między desperacją: „Muszę mieć dziewczynę, bo moje życie nie ma sensu” a „Chcę kogoś poznać i zobaczymy co dalej”. Desperat czuje się samotny i niespełniony, kiedy nie spotyka się z kimś. Jak gdyby potrzebuje drugiej osoby, żeby być szczęśliwym.

9. Delikatnie obchodź się z byłą

Jakąkolwiek przyjaźń, znajomość z osobą, z którą zerwałeś zaczynaj tylko i wyłącznie wtedy, gdy już na 100% nie chcesz z nią być. Niektórzy po rozstaniu chcą dalej się przyjaźnić ze swoją byłą. Inni z kolei chcieli by ją otruć.

Niezależnie co chcesz, nie powinieneś na nią naciskać. Jeśli znowu się zaprzyjaźnicie to dobrze. Na pewno jednak nigdy nie powinieneś wymuszać i przyspieszać czegokolwiek, między wami po rozstaniu. Ani ty ani ta druga osoba nie powinniście się czuć zobligowani do przyjaźni. Inaczej mogą wrócić te wszystkie negatywne uczucia ze zdwojoną siłą. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć jak odzyskać dziewczynę.

Pamiętaj, że jeśli macie być nadal przyjaciółmi, to tak będzie. Jeśli nie to Twoje zabiegi nic nie dadzą. Czasami potrzeba sporo czasu, a może nawet znalezienie nowego partnera, żeby miedzy wami mogło być „normalnie”.

Czy można odzyskać dziewczynę po rozstaniu?

Rozstaliście się, ale masz wątpliwości? A może chcesz odzyskać dziewczynę, bo wciąż do niej coś czujesz i chcesz z nią być?

Często dostaję maile, w których ludzie pytają mnie, jak odzyskać dziewczynę. Chcą wiedzieć czy w ogóle jest to możliwe i jak „naprawić swoje błędy”, żeby dziewczyna wróciła.

Powiem tak. W wielu przypadkach jest możliwe, abyście się jeszcze zeszli. O ile nie jest to już kolejne wasze rozstanie, to macie szanse. Znam przykłady par, którym rozstanie wyszło nawet na dobre, bo zrozumieli, co bez siebie tracą.

Jednak, jeśli rozstanie jest „jednym z wielu do tej pory” albo od dłuższego czasu jesteście w szalonym cyklu związkowych dramatów i szaleństwa, to najprawdopodobniej lepiej by było to wszystko zakończyć. Z resztą napisałem na ten temat osobny poradnik, który opisuje krok po roku, jak odzyskać dziewczynę.