Zwykle faceci w swojej głowie grają w pewne gierki. Widząc dziewczynę, która im się podoba czy są w klubie czy na ulicy zaczynają myśleć i analizować przeróżne rzeczy. Zaczyna się, więc myślenie:

„Jak mam do niej zagadać? ”
„Co powiem po tych pierwszych słowach?”
„Kiedy będzie najlepszy moment na to, żeby do niej podejść?”
„Czy ona jest w dobrym nastroju, żeby do niej podjeść?
„Czy ona mnie nie wyśmieje?”
„Co inni ludzie pomyślą, jeśli ona mnie oleje?”
„Czy ona ma chłopaka?”


W rezultacie taki facet stoi w miejscu, gdzie jest pełno dziewczyn i stwierdza, że ta po lewej jest za ładna dla niego, a ta po prawej jest za brzydka jak na jego wymarzoną dziewczynę. W rezultacie, więc nie podchodzi do żadnej, bo zawsze jest jakiś problem.

Ta cała analiza paraliżuje go i w rezultacie nic nie robi (po raz kolejny).

Proszenie o pozwolenie

Jednym z głównych błędów, które powstrzymują mężczyzn przed podejściem do dziewczyny jest szukanie od niej przyzwolenia. Przykładowo facet szuka jakichś oznak zainteresowania jej strony albo czegokolwiek innego co daje mu pewność, że może podejść i zagadać, a ona go nie odrzuci. Któż z nas nie chciał, żeby wymarzona dziewczyna nie zaczęła się do nas uśmiechać (najlepiej kilka razy i bardzo sugestywnie) albo nawet podejść i zagadać. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wyrobić w sobie większą pewność siebie.

Czyż to by nie było coś wspaniałego? Wspaniała dziewczyna podchodzi do Ciebie albo w inny sposób daje Ci do zrozumienia, że chcesz, abyś ją poderwał. Problem w tym, że w 90% przypadków tak się nie zdarza.

Zamiast tego my faceci denerwujemy się, że dziewczyna nie będzie chciała z nim gadać. Boimy się, że jej koleżanki zrobią jakiś problem/ośmieszą na itd. Innymi słowy szukamy jakiejś otwartej furtki, jakiegoś pozwolenia ze strony dziewczyny, że można ją poderwać. Najlepiej, żeby te pozwolenie przyszło jeszcze listem poleconym wraz ze zdjęciem i życiorysem.
Albo jeszcze inny powszechny przypadek. Facet rozmawia z dziewczyną i zamiast cieszyć się całą interakcją, zastanawia się:

„Co inni ludzi o mnie pomyślą, jeśli gadam z tą dziewczyną. Może myślą, że jestem jakimś frajerem, który za wysoko mierzy?”
„Dlaczego ten facet tak na mnie patrzy, może on chciał zagadać z ta dziewczyną i zaraz mnie pobije?”

Prędzej czy później, więc mężczyzna albo nie podchodzi do dziewczyny, albo psuje swoje szanse grając w umysłowe gierki, o których pisałem prze chwilą. Niepokój, zdenerwowanie i brak pewności siebie wywołuje w nim stan desperacji, który zniechęca dziewczynę. Taki facet swoim zachowaniem wysyła sygnał: „Przepraszam, że żyję i przepraszam, że śmiałem z Tobą porozmawiać.”

Jest to ogromny błąd, ponieważ odbiera Ci jedną z najważniejszych dla kobiet zalet: „pewność siebie”. Facet musi mieć na tyle ikry, żeby zaryzykować, podejść i zagadać do dziewczyny, która mu się podoba choćby nie wiem co.

Przepytywanie dziewczyny

Większość mężczyzn z uwagi na to, że nie wie, co powiedzieć do dziewczyny przeprowadza z nią tzw. wywiad. Polega to na zadawaniu serii pytań jedno za drugim, aż w końcu skończą się pomysły. Zwykle pytania są w stylu: „Skąd jesteś?” „Do jakiej szkoły chodziłaś?” „Gdzie pracujesz?”

Z pozoru nie ma nic w tym złego, jednak taki „wywiad” jest błędem z dwóch powodów. Pierwszy to nuda. Tak, takie przepytywanie jest niezmiernie nudne dla dziewczyny. Głównie dlatego, że ona już słyszała te pytania milion razy. Są to najbardziej podstawowe pytania jakie przychodzą facetom do głowy to i dziewczyna słyszy je miliony razy.

Drugim powodem, dlaczego nie powinno się przeprowadzać „wywiadu” z dziewczyną jest oddanie inicjatywy. Jeśli zadajesz tylko pytania i to nudne pytania, to niejako oddajesz dziewczynie inicjatywę i na niej opierasz całą dynamikę konwersacji. Jeśli ona nie ma chęci ani humoru odpowiadać, to cała rozmowa będzie beznadziejna.

Prawda jest taka, że to Ty powinieneś prowadzić rozmowę i samemu zadbać o to, aby dziewczyna niejako podążyła za Tobą. Zamiast więc zadawać jej jedno za drugim pytaniem zadaj jej jedno a potem powiedz coś od siebie.
Przykładowo pytasz się jej:

„Jak sądzisz, kto kłamie więcej, faceci czy kobiety?”

Kiedy ona już odpowie, wyraź swoją opinię na ten temat dodając jakąś zabawną anegdotkę np. o tym, że jak Twoja siostra była mała to ciągle kłamała, że nie podbiera mamie cukierków i zrzucała na Ciebie winę. To stworzy zabawną sytuację i da dziewczynie możliwość samodzielnego włączenia się do rozmowy i opowiedzenia zabawnej historyjki ze swojego dzieciństwa.

Albo jeszcze inaczej:

Zamiast pytać się jej „gdzie pracujesz/do jakiej szkoły chodzisz?” powiedz:
„Ja to lubię grać w gry komputerowe i oglądać fajne seriale?”

Z pewnością ona odpowie Ci, że też lubi bądź nie lubi gier. Grunt w tym, aby ona wykazała inicjatywę w rozmowie, a ty masz tylko to zainicjować. Poza tym zdanie takiego pytania pozwoli się jej wykazać i np. zacznie wymieniać gry, które lubi lub itd.
Zobacz o ile lepszy jest taki sposób prowadzenia rozmowy, niż zwykłe: „Jak masz na imię?” „Skąd jesteś?” itd.

Skanowanie klubu

Wielu mężczyzn, gdy wchodzi na imprezę albo do baru, zaczyna wpierw “skanować”. Rozgląda się, chodzi szukając niewidomo, czego. Skanuje całe miejsce w poszukiwaniu tej jedynej dziewczyny, z którą mógłby pogadać. Niestety jednak każda dziewczyna jest z koleżanką, kolegą, chłopakiem lub jakiekolwiek inne przeciwności pojawiają się, przez co nie znajduje żadnej dziewczyny, z którą mógłby pogadać.

Zamiast więc od razu spinać się i szukać dziewczyny do pogadania, zmień podejście. Wejdź na imprezę pobaw się trochę, zrelaksuj, pogadaj ze znajomymi. Jak już rozkręcisz się „towarzysko” to dopiero wtedy zacznij rozmawianie z dziewczynami. Bez ciśnienia, że musisz zrobić to czy tamto. Przestaw się dziewczynie albo nawet grupie dziewczyn i bez specjalnego ciśnienia zamień z nimi kilka słow. Nie wywieraj sam na sobie presji, że musisz podrywać albo zapoznawać kolejne ładne dziewczyny.

Opieranie się sytuacji

Zwykle facet, który nie ma pewności siebie opiera się każdej sytuacji, która mu się przytrafi. Niezależnie czy jest na imprezie, w parku albo w barze zawsze mu coś nie pasuje.
“Tu jest za mało fajnych dziewczyn”

“Tu jest za duża konkurencja. Przynajmniej dwóch facetów na dziewczynę, więc to bez sensu”
„Muzyka jest za głośno. Nie będę się darł do dziewczyn, bo tak nie da się normalnie rozmawiać”
“Robi się już późno. Ona na pewno jest zmęczona i nie chce się jej gadać ze mną”
„To miejsce jest beznadziejne trzeba płacić 10 zł. za piwo”

“Wszystkie dziewczyny tutaj to tipsiary, na pewno żadna z nich nie ma odrobiny mózgu”.
Summa summarum w każdej sytuacji znajdzie jakąś wymówkę, problem, żeby wykręcić się z podejścia do dziewczyny. Zaczyna myśleć, analizować swoje szanse, planować i w rezultacie tych „umysłowych” gierek nie robi nic.

Zamiast dostosować się do sytuacji i być elastycznym przejmuje się rzeczami, których nie może zmienić i to go powstrzymuje.

Można więc powiedzieć, że taki facet niby jest na imprezie ale jest tam tylko fizycznie, bo w głowie cały czas rozgrywa swoje gierki. Zamiast korzystać z sytuacji, żeby chociaż poznać nową osobę, to wkurza się i nic nie robi. Zamiast brać możliwości, które się przed nim pojawiają, woli myśleć, że „trawa jest bardziej zielona gdzieś tam daleko”.

Jak sobie z tym radzić?

Wyluzuj!

Przede wszytki zacznij pracować and swoja pewnością siebie. Przeczytaj te artykuły a na pewno Ci wiele pomogą:
Pewność siebie – 4 pomysły jak ją w sobie wyrobić
Nieśmiałość do kobiet jak ją pokonać? praktyczne ćwiczenia

Spokój i opanowanie to podstawa. Nie ma co za dużo myśleć i szukać dziury w całym. Przygotuj się po prostu, że czasami uda Ci się pogadać z dziewczyną, a czasami ona Cię oleje. Porażki to cześć życia musisz sobie z nimi radzić.

_____________________________

Jeśli chcesz być bardziej pewnym siebie, a przez to bardziej podobać się kobietom, to zajrzyj do mojej książki na strony 26-50, dogłębnie poruszam tam te temat:

“Potężna Pewność Siebie Alfa”
_____________________________

Rozmowa ze zbyt dużej odległości

Kolejnym błędem, który często popełniają faceci jest rozmowa z dziewczyną ze zbyt dużej odległości. Nawet jeśli nie gra w tym momencie muzyka, to prawdopodobnie inni ludzie rozmawiaj przez co trudno Ci się porozumieć z odległości.

Podejdź do dziewczyny na tyle blisko, żebyś nie musiał krzyczeć, a żeby ona Cię bez problemu słyszała.

Nie siedź w jednym miejscu

Kolejnym błędem jest przebywanie tylko w jednym miejscu. Powiedzmy, że poznałeś dziewczynę przy barze. Nie siedź z nią tam przez cały wieczór, bo w końcu oboje się znudzicie. Zamiast tego przejdź w jakieś ustronne miejsce, żeby spokojnie pogadać. Potem idźcie potańczyć, potem może znowu do baru albo na coś do jedzenia.

Grunt to to, żeby prowadzić ją przez cały czas spotkania po różnych miejscach. Dzięki temu ona będzie miała wrażenie, że się znacie dużo dłużej niż w rzeczywistości i nawiążecie głębszy kontakt ze sobą. Nie wspomnę już, że dzięki tej zmianie miejsc trudno wam się będzie nudzić.

Orbitowanie wokół dziewczyny

Zwykle ten problem dotyczy facetów, którzy chcieliby podejść do dziewczyny, ale się boją. Krążą, więc wokół dziewczyny, obserwują ją, czekając na moment, w którym nadejdzie ich odwaga, żeby wreszcie do niej zagadać. KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz wiedzieć jak zdobyć wymarzoną dziewczynę.

Zamiast tak orbitować i zbierać odwagę jest dużo lepszy sposób. Działaj od razu. Podjedź do niej bezpośrednio, a nic nie wstanie Ci na przeszkodzie. Idź pewnym siebie krokiem i po czasie jak już będziesz w odległości kilku metrów patrz jej w oczy. Oczywiście wyprostowana sylwetka, uśmiech to podstawa. Nie podchodź też zbyt szybko, żebyś nie wyglądał na agresora. Nigdy też nie zachodź dziewczyny od tyłu albo z boku. Podjedź tak, aby Cię widziała, bo inaczej się przestraszy.